Sarı Basın Kartı Tarihe Karıştı

Medya mensuplarına verilen sarı basın kartı tarihe karıştı. Basın kartı artık yeni rengiyle gazetecilere dağıtılacak.


Haber Tarihi : 04 Tem 2019 12:29

Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmasının ardından dağıtımı durdurulan basın kartları, gazetecilere verilmeye başlandı. Eskiden sarı renkte olan basın kartları yeni rengiyle basılmaya başlandı.

Gerçek Gündem'in haberine göre,gazetecilerin uzun zamandır beklediği basın kartları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine dağıtıldı.

yeni basın kartı

Yeni basın kartları, önce yabancı basın mensuplarına ardından basın kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine verildi. Diğer basın mensuplarına bu ay içinde verilmesi beklenen basın kartlarının rengi de değişti.

Turkuaz ve pembe rengin kullanıldığı yeni basın kartının rengi konusunda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un, “Sorumluluk bende. Sarı renk gibi bu renk de kabul görecektir” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile birlikte basın kartını vermekle görevli olan Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve medya iletişim alanının düzenleyen bazı kurumlar oldukları haliyle kapatılarak, 10 Temmuz 2018’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmıştı. Eski basın kartının arka fonunda dünya silueti varken yeni basın kartında iletişim başkanlığı yazısı kullanılıyor. yeni basın kartı
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!