Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.


Haber Tarihi : 15 Tem 2019 11:57

15 Temmuz öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde düzenlenen, Vahdettin Köşkü’ndeki ‘ulusal güvenlik konulu’ bilgilendirme toplantısına Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Fox TV, Halk TV ile KRT gibi medya kuruluşlarının temsilcileri davet edilmedi.

“KIZGIN DEMİR BÖYLE SOĞUMAZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuyla ilgili olarak, “İktidar kendi havuz medyasını, haram medyasını oluşturdu. Bu iktidar FETÖ ile işbirliği yaparken muhalif dedikleri basın onlara karşı duruyordu. Sözcü’nün olmadığı yerde basın da olmaz. Sadece kendi partisinin yayın organlarını çağırmış. Devlete FETÖ’yü AKP yerleştirdi. 15 Temmuz darbesine karşı dik duruşu sergileyen Sözcü’nün 15 Temmuz’un yıldönümündeki toplantıya davet edilmemesi aynı kafanın devam ettiğini gösteriyor. Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslara Sözcü karşı çıktı, hukukun yanında yer aldı. 25 Temmuz’da demokrasinin yanında durdu. Bu toplantıya Sözcü, Cumhuriyet gibi gazetelerin davet edilmemesi bu gazetelere değil, iktidara kaybettirir. Ülkemizde gerçeğin sesi bu gazetelerdir. Kızgın demir böyle soğumaz” ifadelerini kullandı.

“SÖZCÜ’YÜ ÇAĞIRMAMALARI EN ÇOK SATAN OLMASINI ÖNLEDİ Mİ?”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ise “Başta Sözcü’yü çağırmamaları, uçaklarda sattırmamaları, FETÖ’cü gibi gülünç davalar açılması Sözcü’nün en çok satan gazete olmasını önleyebildi mi? Sayın Erdoğan’a şunu hatırlatmak isterim ki, basın özgürlüğü yönetenlere değil yönetilenlere lazmdır ve bunu sağlamadan demokrasiden söz edilemez” açıklamasında bulundu.

FOX TV'den Tepki Geldi

Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ise tepkisini, “Ne yani ,Sayın Cumhurbaşkanı'nın ve kurmaylarının S-400'lerle ilgili görüşünü, kameralara kapalı toplantıya davet edilmeyen FOXhaber diğer kanallara sorup mu haber yapacak? Ha bu mesajları izleyicinin büyük çoğunluğunun duymasına gerek yok diyorsanız o başka!” ifadeleriyle gösterdi.

FOX TV haber sunucusu İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FOX TV'yi söz konusu toplantıya davet etmemesine tepki gösterdi. Küçükkaya "Soru şu: Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bilgilendirme için tüm TV ve gazeteleri toplantıya davet ederken, 6 yıldır hiç tartışmasız ülkenin en çok sevilen ve izlenen, en etkili TV’sinin haber merkezi yöneticisini davet etmiyorsa KİM KAYBEDER? Kimse kazanmaz ama KİM KAYBEDER?" ifadelerini kullandı.fox tv sözcü gazetesi cumhuriyet gazetesi birgün gazetesi krt halk tv
beIN Sports Selçuk Dereli'nin Programını Neden İptal Etti?

Eski hakem Selçuk Dereli'nin beIN Sports ekranlarında yapacağı program neden iptal edildi?

Tuba Emlek Halk TV'den Neden Ayrıldı?

Halk TV'nin önemli isimlerinden Tuba Emlek kanaldan ayrıldığını duyurdu. Emlek, ayrılık nedenini de sosyal medyadan açıkladı.

Fenerbahçe Gazişehir Gaziantep Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

19.08.2019 Fenerbahçe Gazişehir Gaziantep maçı şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta? FB Gazişehir maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Kasımpaşa Trabzonspor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

18.08.2019 Kasımpaşa Trabzonspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? Kasımpaşa TS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Sivasspor Beşiktaş Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

17.08.2019 Sivasspor Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? Sivas BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Denizlispor Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

16.08.2019 Denizlispor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? Denizli GS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Trabzonspor Sparta Prag Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda?

15.08.2019 rövanş maçı Trabzonspor Sparta Prag şifresiz hangi yabancı kanalda? TS Sparta Prag maçı nasıl izlenir maç linki canlı yayın.

Galatasaray Fiorentina Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

11.08.2019 Galatasaray Fiorentina şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? GS Fiorentina maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Panathinaikos Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

10.08.2019 tarihli Beşiktaş Panathinaikos şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? BJK Panathinaikos maç linki nasıl izlenir?

Demirören Medya CEO'su Mehmet Soysal Görevden Alındı mı?

Hareketlilik sürüyor. Demirören Medya Grubu'nun CEO'su Mehmet Soysal'ın görevden alındığı belirtiliyor.

ÖZEL HABER
2019-2020 Hangi Kanalda Hangi Lig Yayınlanıyor Nasıl Şifresiz İzlenir?

2019-2020 sezonunda hangi kanalda hangi lig yayınlanıyor, lig maçlarını hangi kanal veriyor, maçlar nasıl şifresiz izlenir?

Elimi Bırakma'nın 2. Sezon Yeni Oyuncuları Belli Oldu

2019-2020 yayın döneminde iddialı hazırlanan TRT 1 dizisi Elimi Bırakma'nın 2. sezon yeni oyuncuları açıklandı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!