Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.


Haber Tarihi : 15 Tem 2019 11:57

15 Temmuz öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde düzenlenen, Vahdettin Köşkü’ndeki ‘ulusal güvenlik konulu’ bilgilendirme toplantısına Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Fox TV, Halk TV ile KRT gibi medya kuruluşlarının temsilcileri davet edilmedi.

“KIZGIN DEMİR BÖYLE SOĞUMAZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuyla ilgili olarak, “İktidar kendi havuz medyasını, haram medyasını oluşturdu. Bu iktidar FETÖ ile işbirliği yaparken muhalif dedikleri basın onlara karşı duruyordu. Sözcü’nün olmadığı yerde basın da olmaz. Sadece kendi partisinin yayın organlarını çağırmış. Devlete FETÖ’yü AKP yerleştirdi. 15 Temmuz darbesine karşı dik duruşu sergileyen Sözcü’nün 15 Temmuz’un yıldönümündeki toplantıya davet edilmemesi aynı kafanın devam ettiğini gösteriyor. Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslara Sözcü karşı çıktı, hukukun yanında yer aldı. 25 Temmuz’da demokrasinin yanında durdu. Bu toplantıya Sözcü, Cumhuriyet gibi gazetelerin davet edilmemesi bu gazetelere değil, iktidara kaybettirir. Ülkemizde gerçeğin sesi bu gazetelerdir. Kızgın demir böyle soğumaz” ifadelerini kullandı.

“SÖZCÜ’YÜ ÇAĞIRMAMALARI EN ÇOK SATAN OLMASINI ÖNLEDİ Mİ?”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ise “Başta Sözcü’yü çağırmamaları, uçaklarda sattırmamaları, FETÖ’cü gibi gülünç davalar açılması Sözcü’nün en çok satan gazete olmasını önleyebildi mi? Sayın Erdoğan’a şunu hatırlatmak isterim ki, basın özgürlüğü yönetenlere değil yönetilenlere lazmdır ve bunu sağlamadan demokrasiden söz edilemez” açıklamasında bulundu.

FOX TV'den Tepki Geldi

Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ise tepkisini, “Ne yani ,Sayın Cumhurbaşkanı'nın ve kurmaylarının S-400'lerle ilgili görüşünü, kameralara kapalı toplantıya davet edilmeyen FOXhaber diğer kanallara sorup mu haber yapacak? Ha bu mesajları izleyicinin büyük çoğunluğunun duymasına gerek yok diyorsanız o başka!” ifadeleriyle gösterdi.

FOX TV haber sunucusu İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FOX TV'yi söz konusu toplantıya davet etmemesine tepki gösterdi. Küçükkaya "Soru şu: Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bilgilendirme için tüm TV ve gazeteleri toplantıya davet ederken, 6 yıldır hiç tartışmasız ülkenin en çok sevilen ve izlenen, en etkili TV’sinin haber merkezi yöneticisini davet etmiyorsa KİM KAYBEDER? Kimse kazanmaz ama KİM KAYBEDER?" ifadelerini kullandı.fox tv sözcü gazetesi cumhuriyet gazetesi birgün gazetesi krt halk tv
Ekrem İmamoğlu 2019'un En Etkili İsimleri Listesinde

Ekrem İmamoğlu, Bloomberg'in 2019 yılını tanımlayan kişiler listesinde yer aldı.

Halk TV Satıldı mı? Serhan Asker Açıkladı

Muhalif medya kuruluşları arasında yer alan Halk TV satıldı mı? Kanalın satışıyla ilgili iddialara Serhan Asker cevap verdi.

Kasımpaşa Beşiktaş Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

08.12.2019 Kasımpaşa Beşiktaş şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda yayınlanıyor? Kasımpaşa BJK maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Şebnem Aksoy Açıkalın Star TV Drama Direktörü Oldu

Doğuş Medya Grubu çatısı altında yayın yapan Star TV'nin yeni drama direktörü Şebnem Aksoy Açıkalın oldu.

Türk Dizileri 700 Milyondan Fazla Seyirciye Ulaştı

ABD'den sonra en fazla dizi ihraç eden Türkiye, Türk dizileri ile dünya genelinde 700 milyondan fazla seyirciye ulaştı.

ATV Dizileri Yurt Dışında İlgi Görmeye Devam Ediyor

Turkuvaz Medya Grubu çatısı altında yayınlarını sürdüren ATV'nin sevilen dizileri yurt dışında ilgi görmeye devam ediyor.

Galatasaray Alanyaspor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

07.12.2019 Galatasaray Alanyaspor şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda yayınlanıyor? GS Alanya maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Fenerbahçe Gençlerbirliği Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

06.12.2019 Fenerbahçe Gençlerbirliği şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda yayınlanıyor? FB GB maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Kayserispor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

02.12.2019 Beşiktaş Kayserispor şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta yayınlanıyor? BJK Kayseri maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Trabzonspor Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

01.12.2019 Trabzonspor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? TS GS maç linki canlı yayın nasıl nereden izlenir?

Hakan Albayrak Karar Gazetesi'nden Ayrıldı

Medya dünyasında sürpriz ayrılık! Hakan Albayrak, Karar Gazetesi'nden ayrıldığını açıkladı.

Bora Bayraktar TRT World ile Anlaştı

Medya dünyasının deneyimli ismi Bora Bayraktar'ın yeni adresi TRT World oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!