Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.


Haber Tarihi : 15 Tem 2019 11:57

15 Temmuz öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde düzenlenen, Vahdettin Köşkü’ndeki ‘ulusal güvenlik konulu’ bilgilendirme toplantısına Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Fox TV, Halk TV ile KRT gibi medya kuruluşlarının temsilcileri davet edilmedi.

“KIZGIN DEMİR BÖYLE SOĞUMAZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuyla ilgili olarak, “İktidar kendi havuz medyasını, haram medyasını oluşturdu. Bu iktidar FETÖ ile işbirliği yaparken muhalif dedikleri basın onlara karşı duruyordu. Sözcü’nün olmadığı yerde basın da olmaz. Sadece kendi partisinin yayın organlarını çağırmış. Devlete FETÖ’yü AKP yerleştirdi. 15 Temmuz darbesine karşı dik duruşu sergileyen Sözcü’nün 15 Temmuz’un yıldönümündeki toplantıya davet edilmemesi aynı kafanın devam ettiğini gösteriyor. Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslara Sözcü karşı çıktı, hukukun yanında yer aldı. 25 Temmuz’da demokrasinin yanında durdu. Bu toplantıya Sözcü, Cumhuriyet gibi gazetelerin davet edilmemesi bu gazetelere değil, iktidara kaybettirir. Ülkemizde gerçeğin sesi bu gazetelerdir. Kızgın demir böyle soğumaz” ifadelerini kullandı.

“SÖZCÜ’YÜ ÇAĞIRMAMALARI EN ÇOK SATAN OLMASINI ÖNLEDİ Mİ?”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ise “Başta Sözcü’yü çağırmamaları, uçaklarda sattırmamaları, FETÖ’cü gibi gülünç davalar açılması Sözcü’nün en çok satan gazete olmasını önleyebildi mi? Sayın Erdoğan’a şunu hatırlatmak isterim ki, basın özgürlüğü yönetenlere değil yönetilenlere lazmdır ve bunu sağlamadan demokrasiden söz edilemez” açıklamasında bulundu.

FOX TV'den Tepki Geldi

Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ise tepkisini, “Ne yani ,Sayın Cumhurbaşkanı'nın ve kurmaylarının S-400'lerle ilgili görüşünü, kameralara kapalı toplantıya davet edilmeyen FOXhaber diğer kanallara sorup mu haber yapacak? Ha bu mesajları izleyicinin büyük çoğunluğunun duymasına gerek yok diyorsanız o başka!” ifadeleriyle gösterdi.

FOX TV haber sunucusu İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FOX TV'yi söz konusu toplantıya davet etmemesine tepki gösterdi. Küçükkaya "Soru şu: Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bilgilendirme için tüm TV ve gazeteleri toplantıya davet ederken, 6 yıldır hiç tartışmasız ülkenin en çok sevilen ve izlenen, en etkili TV’sinin haber merkezi yöneticisini davet etmiyorsa KİM KAYBEDER? Kimse kazanmaz ama KİM KAYBEDER?" ifadelerini kullandı.fox tv sözcü gazetesi cumhuriyet gazetesi birgün gazetesi krt halk tv
2 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

02.06.2020 Salı reytingleri açıklandı. 2 Haziran 2020 reyting sonuçlarında Survivor, Çarkıfelek, Doktor Strange, Kral Şakir kaçıncı oldu?

1 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

1 Haziran 2020 reyting sonuçları açıklandı.

Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!