Oyun Bilgisayarı Çeşitleri


Haber Tarihi : 22 Ağu 2019 11:15

Günümüzde bilgisayar farklı kullanım amaçlarına göre şekillenmiştir. Sahip olduğu donanımlar ve ekstra geliştirmeleri ile bilgisayarlar geniş bir seçim aralığını bizlere ulaştırır. Günümüzde iş ve oyun bilgisayarları kendi sınıflarına ayrılmıştır. Bu bilgisayarlar farklı özelliklerde üretilerek kullanıcılarının beğenilerine sunulmuştur.

Oyun bilgisayarı, iş bilgisayarlarına göre daha farklıdır. Bu ürünler oyun oynamak için özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle oyun pazarının büyüklüğü nedeniyle bu bilgisayarlara ihtiyaç duyulmuştur. Oyunların tam performansla çalışabilmesi ve maksimum keyif sağlaması için üretilen oyun bilgisayarları kullanıcılara yüksek grafik seçenekleri eşliğinde performans sunar. E-sporla beraber daha da önem kazanmaya başlayan bu cihazlar ilgi çekmeye devam ediyor. Sıradan bir bilgisayar ile oyun bilgisayarlarını birbirinden ayıran birçok donanım özelliği bulunur.

Oyun Bilgisayarı Ne Demektir?

Oyun bilgisayarları, gündelik amaçların dışında oyunların gerektirdiği donanım ve donanım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Sahip olduğunuz bilgisayarınızın oyun bilgisayarı olup olmadığını anlamak için maksimum grafik üzerinden oyunları oynamanız yeterlidir. Yüksek oyun grafiklerinde bilgisayarınız aşırı ısınma, kapanma ve kasma gibi sorunlarla karşılaşıyorsa oyun bilgisayarı olmadığını anlayabilirsiniz. Oyun bilgisayarları maksimum grafik kalitesinde oynamaya uygun olarak geliştirmiş ürünlerdir. Oyun bilgisayarları oyun oynarken diğer bilgisayarlara göre çok daha kaliteli bir deneyim sunar.

Oyun Bilgisayarının Normal Bilgisayardan Farkı

Oyun bilgisayarı, donanım başta olmak üzere tüm sistemleriyle farklılık gösterir. Yüksek değerlerde çalışan ve maksimum performans sunan bu cihazlar ilave soğutmalarla donatılmışlardır. Oyun bilgisayarlarında iki çeşit ekran kartı yer alır. Oyun bilgisayarlarında ekran kartının bellek hızı da daha yüksektir. Oyuncu bilgisayarları, soğutma, ram oranları ve depolama yöntemleriyle de standart bilgisayarlardan tamamen ayrılır. Sahip olduğu bellekler mümkün olduğunca işlemleri hızlandırarak performansın artmasını sağlar.

Oyun bilgisayarlarından maksimum performansın almak için SSD sistemlerinden destek alınır. Okuma ve yazma hızları maksimuma çıkaran bu sistem oyunlardan zevk almanızı sağlar. SSD modelleri ultra sessizlik ve performans sunar. Ayrıca kullanıcılara ergonomik kullanım sağlayarak, oyuna tam verimle odaklanmayı sağlar. En son çıkan oyun bilgisayarlarını https://www.incehesap.com/gaming-bilgisayar-fiyatlari/ adresinden satın alabilirsiniz.
28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...

Cem Gürdeniz Aydınlık Gazetesinden Neden Ayrıldı?

Aydınlık gazetesinde sürpriz bir ayrılık yaşandı. Cem Gürdeniz Aydınlık gazetesinden neden ayrıldı?

25 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

25 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 25.05.2020 Pazartesi günü reytinglerde hangi kanal birinci oldu? İşte sıralama...

TRT Rusça Yayına Başladı

TRT Rusça yayına başladı. Rus medyasında önemli bir alternatif oluşturmak isteyen TRT, uluslararası hamlelerini yapmaya devam ediyor.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Kimdir? Şef Nereli, Aşçının Adı Nedir?

TV8'in yeni programı Lezzet Düşkünleri'nin sunucusu kimdir, hangi aşçı sunuyor? Şef nereli, adı nedir?

24 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

24.05.2020 reyting sonuçları belli oldu. 24 Mayıs 2020 Pazar Survivor, Çarkıfelek ne kadar izlendi? Birinci hangi kanal oldu?

ÖZEL HABER
Çılgın Kamp Nerede Çekildi Hangi Şehirde Ormanda Geçiyor?

FOX TV'de yayınlanan sinema filmi Çılgın Kamp nerede çekildi, çekim yeri neresi? Çılgın Kamp hangi şehirde, ormanda, ilçede geçiyor?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!