Payitaht Abdülhamid Cemile Sultan Gerçek Adı Kimdir?

Payitaht Abdülhamid Cemile Sultan gerçek adı asıl ismi hangi oyuncu oynuyor? Payitaht Abdülhamid'in kız kardeşi bacısı kimdir kaç yaşında?


Haber Tarihi : 31 Ağu 2019 17:40 Son Düzenlenme Tarihi : 31 Ağu 2019 17:42

TRT 1 ekranlarında cuma akşamları izleyenlerle buluşan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid dördüncü sezonu ile ekrana dönmeye hazırlanıyor. ES Film imzasıyla yayınlanan diziye yeni sezonda birçok yeni karakter dahil oluyor. Volkan Kapkın ile Doğan Ümit Karaca'nın birlikte yönetmenliğini üstlendiği diziye yeni sezonda Abdülmecid'in kızı, yani Abdülhamid Han'ın kız kardeşi, bacısı olarak izleyeceğimiz bir karakter de giriyor. Payitaht Abdülhamid Cemile Sultan gerçek adı asıl ismi nedir, daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? Bülent İnal'ın başrol olduğu yapımda Payitaht Abdülhamid Cemile kimdir, kaç yaşında, nereli, biyografisi ve diğer detaylar...

payitaht abdülhamid cemile sultan gerçek adı kimdir hangi oyuncu

Sultan Abdülaziz suikastinde parmağı olduğu bilinen eşi Mahmud Celaleddin Paşa’yı ağabeyi Abdulhamid’in görevinden azletmesine, idam hükmünden sürgüne göndermesine rağmen boşamayan Cemile Sultan, yıllarca kocasının ve kaybettiği 3 oğlunun acısını yaşamış kuralcı, otoriter, hoşgörüsüz ve haremde herkese kök söktürecek bir Sultan olarak saraya geliyor. Cemile Sultan, yeni sezonda dizideki kilit isimlerden birisi olacak. Payitaht Abdülhamid Cemile Sultan'ı Kim Canlandırıyor?

Dizide bu karaktere başarılı kadın oyuncu Devrim Yakut canlandırıyor. 27 Mayıs 1968 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen deneyimli oyuncu şu an 51 yaşında. 2012 senesinde Alper Kut ile evlenen Yakut, 1992'den bu yana aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdüren Devrim Yakut, Ankara Üniversitesi'nin DTCF Tiyatro bölümünden mezun oldu. Daha sonra Adana Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yapan ve 2003'e kadar burada çalışmaya devam eden Yakut pek çok tiyatro oyununda sahne aldı. Devrim Yakut'un yakın dönemde rol aldığı bazı diziler ve filmler ise şunlardır:

 • Ekşi Elmalar
 • Cesur ve Güzel
 • Darısı Başımıza
 • Salur Kazan: Zoraki Kahraman
 • Hareket Sekiz
 • Hayat Sırları
 • Düğün Dernek (1-2)
 • Bana Masal Anlatma
 • Çalsın Sazlar
 • Hom Ofis
 • Vicdan
 • 8 Saniye
 • Kelebeğin Rüyası
 • Keşanlı Ali Destanı


payitaht abdülhamid cemile sultan gerçek ismi payitaht abdülhamid cemile rolünü kim oynuyor payitaht abdülhamid'in kız kardeşi hangi oyuncu payitaht abdülhamid dizisinde devrim yakut hangi rolde
ÖZEL HABER
Şampiyon Dizisi Reytingleri

TRT 1'de yayınlanan Şampiyon dizisi reytingleri izlenme oranı kaçıncı oldu? Şampiyon reyting sonuçları kaçıncı sırada ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Mucize Doktor Reytingleri

FOX TV dizisi Mucize Doktor reyting sonuçları izlenme oranı ne kadar izlendi kaçıncı oldu? Mucize Doktor reytingleri nasıl, kaçıncı sırada?

Jülide Yiğittürk Dünya Gazetesi'nden Ayrıldı

Ekonomi medyasının güçlü temsilcilerinden Dünya Gazetesi ile Jülide Yiğittürk'ün yolları ayrıldı.

Eylem Doğan NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'de Eylem Doğan ile yollar ayrıldı.

Zeliha Saraç Bloomberg HT'ye Transfer Oldu

24 TV'den ayrılan Zeliha Saraç, Ciner Medya bünyesindeki ekonomi kanalı Bloomberg HT'ye transfer oldu.

ÖZEL HABER
Çocuk Dizisi Reytingleri

Star TV'de yayınlanan Çocuk dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu ne kadar izlendi? Çocuk dizisi reyting sonuçları rating ve izlenme oranı.

Ali Babacan Konuştu

Yeni parti hazırlığında olan Ali Babacan Karar'a konuştu.

ÖZEL HABER
Aşk Ağlatır Reytingleri

Show TV dizisi Aşk Ağlatır reyting sonuçları ne kadar izlendi izlenme oranı iyi mi? Aşk Ağlatır reytingleri, kaçıncı sırada, rating durumu.

Serkan Reçber TRT Spor'dan Ayrıldı

Spor medyasının sevilen isimlerinden Serkan Reçber TRT Spor'dan ayrıldı. Seyirciler ayrılığın neden gerçekleştiğini merak etmeye başladılar.

CNN Türk Afiş Programının Yeni Sunucusu Kim Oldu?

Demirören Medya'nın haber kanalı CNN Türk'teki Afiş programının yeni sunucusu kim oldu? Nefise Karatay'ın yerine gelen spiker kimdir?

Caner Büyükuğurlu Ekotürk TV'den Ayrıldı

Medyada bir üst düzey ayrılık daha yaşandı. Caner Büyükuğurlu Ekotürk TV'den ayrıldığını duyurdu.

Netflix Türkiye'den Çekilmiyor

Konuyla ilgili açıklama geldi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!