Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlama?

Mucize Doktor hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı yoksa Amerikan dizisinden uyarlandı mı alıntı mı, orijinal yabancı versiyonu ne?


Haber Tarihi : 02 Eyl 2019 09:21

FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşmaya hazırlanan 2019 sezonunun yeni dizisi bir doktorun öyküsünü ekranlara getirecek. MF Yapım imzasıyla ilk bölümüyle 12 Eylül Perşembe akşamı izleyenlere merhaba diyecek olan Mucize Doktor hangi diziden uyarlandı? Yusuf Pirhasan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin orijinal yabancı versiyonu nedir, senaryo alıntı mı, çalıntı mı yoksa uyarlama mı? Geniş oyuncu kadrosuna sahip olan ve senaryosunu Onur Koralp ile Pınar Bulut'un kaleme aldığı yapım hangi Amerikan dizisinden ekranlara uyarlandı? İşte tüm detaylar...

mucize doktor hangi diziden uyarlandı yabancı versiyonu

Bir taşra şehrinde doğan Ali, babası tarafından evlatlıktan reddedilir. Bu durumun yaşanmasıyla beraber yetimhanelerde büyümek zorunda kalan Ali, sevant sendromlu bir dehadır. Tıp fakültesini kazanan ve sonrasında burayı birincilikle tamamlayan Ali, bir özel hastanede asistan cerrah olarak işe başlar. Hikayemizde de Ali'nin asistan olarak göreve başlamasıyla birlikte ortaya çıkacak durumlar konu ediliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Taner Ölmez, Sinem Ünsal, Reha Özcan, Murat Aygen, Onur Tuna, Hazal Türesen, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Korhan Herduran, Hayal Köseoğlu gibi son dönemin başarılı isimleri yer alıyor.  Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlandı?

mucize doktor hangi diziden uyarlama orijinal versiyonu kaç bölüm sürdü

FOX'un yeni sezondaki en iddialı işlerinden birisi olan Mucize Doktor, Amerikan dizisi The Good Doctor'dan uyarlandı. 2017'de yayına başlayan bu dizi de aslında aynı adlı 2013 yapımı Kore dizisinden uyarlanmıştı. Yani hikayenin asıl versiyonu Kore'ye kadar uzanıyor. Kore yapımı olan dizi bir sezon yayınlanmış ve 20 bölüm sürmüştü. Amerikan yapımı dizi ise 2017'de başladı ve şimdiye kadar iki sezonu izleyenlerle buluştu, bu iki sezonda toplam 36 bölüm yer alıyordu. ABC ekranlarında yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Richard Schiff, Antonia Thomas, Hill Harper gibi isimler bulunuyor. Tıbbi drama türündeki dizinin iki versiyonu da hem kendi ülkelerinde hem de dünya genelinde büyük ilgiyle izleniyor. Durum böyle olunca hem kanalın hem de yapım şirketinin Mucize Doktor dizisinden beklentisi hayli yüksek durumda. Çünkü iki farklı ülkede denenmiş ve dünya çapında başarılı olmuş bir hikaye söz konusu. Bakalım bu öykünün Türkiye'ye uyarlanması izleyenlerle nasıl bir lezzet bırakacak, dizinin ekran ömrü ne kadar olacak...mucize doktor orijinal versiyonu mucize doktor yabancı versiyonu mucize doktor hangi diziden alıntı mucize doktor kore dizisinden mi uyarlandı mucize doktor the good doctor
VİDEO HABER
Ramo Nerede Çekiliyor Taşkapı Mahallesi Hangi Şehirde İlçede?

Ramo nerede çekiliyor, çekim yeri hangi şehirde ilçede bulunuyor? Ramo Taşkapı Mahallesi neresi, set konum ve adres bilgileri nasıl gidilir?

ÖZEL HABER
Ramo Reytingleri

Show TV dizisi Ramo reytingleri nasıl, ne kadar izlendi, kaçıncı oldu? Ramo reyting sonuçları, rating karnesi, izlenme oranı ne durumda?

ÖZEL HABER
Gazete Tiraj Sonuçları 6-12 Ocak 2020

Yazılı medyada gazete tiraj sonuçları belli oldu. 6-12 Ocak 2020 dönemi hangi gazete ne kadar satıldı, kaç kişi gazete okudu?

Serdar Karagöz TRT'de Hangi Göreve Getirildi?

Serdar Karagöz'ün TRT'deki yeni görevi belli oldu.

Cafer Mahiroğlu Halk TV'nin Yeni Sahibi Oldu

Medya dünyasında önemli gelişme! Halk TV'nin yeni sahibi Cafer Mahiroğlu oldu.

Serhat Alaattinoğlu Show TV İstihbarat Şefi Oldu

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Show TV'nin yeni istihbarat şefi Serhat Alaattinoğlu oldu.

TRT Deutsch Test Yayınlarına Başladı

Alman medyası için alternatif bir haber kaynağı yola çıktı. TRT Deutsch test yayınlarına başladı.

Tutunamayanlar İrem Gerçek Adı Ece Çeşmioğlu Kimdir Kaç Yaşında?

Komedi dizisinde Tutunamayanlar İrem gerçek adı asıl ismi nedir? Sarışın kız Tarık'ın sevgilisi Tutunamayanlar İrem kimdir hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Eylem Gerçek Adı Dilhan Naz Özgülüş Kimdir?

Salı günü yayınlanan Tutunamayanlar Eylem gerçek adı asıl ismi nedir kim oynuyor? Kafede çalışan kız kimdir kaç yaşında hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Yağız Gerçek Adı Zengin Çocuk Kimdir?

Tutunamayanlar dizisinde Belgin'in kardeşi zengin çocuk kimdir hangi oyuncu canlandırıyor? Tutunamayanlar Yağız gerçek adı asıl ismi nedir?

Tutunamayanlar Hicabi Gerçek Adı Şinasi Yurtsever Kimdir?

Tutunamayanlar dizisinde üniversite hocası rektör profesör Hicabi kimdir hangi oyuncu? Tutunamayanlar Hicabi gerçek adı asıl ismi nedir?

Tutunamayanlar Lütfü Gerçek Adı Şair Yazar Kimdir Kaç Yaşında?

Tutunamayanlar Şair Lütfü kimdir yazar hangi oyuncu kaç yaşında nereli? Tutunamayanlar Lütfü gerçek adı asıl ismi kim canlandırıyor?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!