Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlama?

Mucize Doktor hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı yoksa Amerikan dizisinden uyarlandı mı alıntı mı, orijinal yabancı versiyonu ne?


Haber Tarihi : 02 Eyl 2019 09:21

FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşmaya hazırlanan 2019 sezonunun yeni dizisi bir doktorun öyküsünü ekranlara getirecek. MF Yapım imzasıyla ilk bölümüyle 12 Eylül Perşembe akşamı izleyenlere merhaba diyecek olan Mucize Doktor hangi diziden uyarlandı? Yusuf Pirhasan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin orijinal yabancı versiyonu nedir, senaryo alıntı mı, çalıntı mı yoksa uyarlama mı? Geniş oyuncu kadrosuna sahip olan ve senaryosunu Onur Koralp ile Pınar Bulut'un kaleme aldığı yapım hangi Amerikan dizisinden ekranlara uyarlandı? İşte tüm detaylar...

mucize doktor hangi diziden uyarlandı yabancı versiyonu

Bir taşra şehrinde doğan Ali, babası tarafından evlatlıktan reddedilir. Bu durumun yaşanmasıyla beraber yetimhanelerde büyümek zorunda kalan Ali, sevant sendromlu bir dehadır. Tıp fakültesini kazanan ve sonrasında burayı birincilikle tamamlayan Ali, bir özel hastanede asistan cerrah olarak işe başlar. Hikayemizde de Ali'nin asistan olarak göreve başlamasıyla birlikte ortaya çıkacak durumlar konu ediliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Taner Ölmez, Sinem Ünsal, Reha Özcan, Murat Aygen, Onur Tuna, Hazal Türesen, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Korhan Herduran, Hayal Köseoğlu gibi son dönemin başarılı isimleri yer alıyor.  Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlandı?

mucize doktor hangi diziden uyarlama orijinal versiyonu kaç bölüm sürdü

FOX'un yeni sezondaki en iddialı işlerinden birisi olan Mucize Doktor, Amerikan dizisi The Good Doctor'dan uyarlandı. 2017'de yayına başlayan bu dizi de aslında aynı adlı 2013 yapımı Kore dizisinden uyarlanmıştı. Yani hikayenin asıl versiyonu Kore'ye kadar uzanıyor. Kore yapımı olan dizi bir sezon yayınlanmış ve 20 bölüm sürmüştü. Amerikan yapımı dizi ise 2017'de başladı ve şimdiye kadar iki sezonu izleyenlerle buluştu, bu iki sezonda toplam 36 bölüm yer alıyordu. ABC ekranlarında yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Richard Schiff, Antonia Thomas, Hill Harper gibi isimler bulunuyor. Tıbbi drama türündeki dizinin iki versiyonu da hem kendi ülkelerinde hem de dünya genelinde büyük ilgiyle izleniyor. Durum böyle olunca hem kanalın hem de yapım şirketinin Mucize Doktor dizisinden beklentisi hayli yüksek durumda. Çünkü iki farklı ülkede denenmiş ve dünya çapında başarılı olmuş bir hikaye söz konusu. Bakalım bu öykünün Türkiye'ye uyarlanması izleyenlerle nasıl bir lezzet bırakacak, dizinin ekran ömrü ne kadar olacak...mucize doktor orijinal versiyonu mucize doktor yabancı versiyonu mucize doktor hangi diziden alıntı mucize doktor kore dizisinden mi uyarlandı mucize doktor the good doctor
Gençlerbirliği Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

05.10.2019 Gençlerbirliği Galatasaray maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? GB - GS şifresiz nasıl izlenir?

TRT Maç Özetleri Krizini Çözdü

Hasret bitiyor. 6 haftalık kriz çözüldü ve TRT Süper Lig ile 1. Lig maç özetlerini yayınlamaya başlıyor.

Oğuz Haksever Haber Global'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Oğuz Haksever'in Haber Global'e transfer olduğu öğrenildi.

Best FM Yeni Logosu ile Yeni Yayın Dönemine Hazır

Best Medya bünyesinde yayın yapan Best FM yeni logosu ile yeni yayın dönemine giriyor.

ÖZEL HABER
Şampiyon Dizisi Reytingleri

TRT 1'de yayınlanan Şampiyon dizisi reytingleri izlenme oranı kaçıncı oldu? Şampiyon reyting sonuçları kaçıncı sırada ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Mucize Doktor Reytingleri

FOX TV dizisi Mucize Doktor reyting sonuçları izlenme oranı ne kadar izlendi kaçıncı oldu? Mucize Doktor reytingleri nasıl, kaçıncı sırada?

Jülide Yiğittürk Dünya Gazetesi'nden Ayrıldı

Ekonomi medyasının güçlü temsilcilerinden Dünya Gazetesi ile Jülide Yiğittürk'ün yolları ayrıldı.

Eylem Doğan NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'de Eylem Doğan ile yollar ayrıldı.

Zeliha Saraç Bloomberg HT'ye Transfer Oldu

24 TV'den ayrılan Zeliha Saraç, Ciner Medya bünyesindeki ekonomi kanalı Bloomberg HT'ye transfer oldu.

ÖZEL HABER
Çocuk Dizisi Reytingleri

Star TV'de yayınlanan Çocuk dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu ne kadar izlendi? Çocuk dizisi reyting sonuçları rating ve izlenme oranı.

Ali Babacan Konuştu

Yeni parti hazırlığında olan Ali Babacan Karar'a konuştu.

ÖZEL HABER
Aşk Ağlatır Reytingleri

Show TV dizisi Aşk Ağlatır reyting sonuçları ne kadar izlendi izlenme oranı iyi mi? Aşk Ağlatır reytingleri, kaçıncı sırada, rating durumu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!