Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlama?

Mucize Doktor hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı yoksa Amerikan dizisinden uyarlandı mı alıntı mı, orijinal yabancı versiyonu ne?


Haber Tarihi : 02 Eyl 2019 09:21

FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşmaya hazırlanan 2019 sezonunun yeni dizisi bir doktorun öyküsünü ekranlara getirecek. MF Yapım imzasıyla ilk bölümüyle 12 Eylül Perşembe akşamı izleyenlere merhaba diyecek olan Mucize Doktor hangi diziden uyarlandı? Yusuf Pirhasan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin orijinal yabancı versiyonu nedir, senaryo alıntı mı, çalıntı mı yoksa uyarlama mı? Geniş oyuncu kadrosuna sahip olan ve senaryosunu Onur Koralp ile Pınar Bulut'un kaleme aldığı yapım hangi Amerikan dizisinden ekranlara uyarlandı? İşte tüm detaylar...

mucize doktor hangi diziden uyarlandı yabancı versiyonu

Bir taşra şehrinde doğan Ali, babası tarafından evlatlıktan reddedilir. Bu durumun yaşanmasıyla beraber yetimhanelerde büyümek zorunda kalan Ali, sevant sendromlu bir dehadır. Tıp fakültesini kazanan ve sonrasında burayı birincilikle tamamlayan Ali, bir özel hastanede asistan cerrah olarak işe başlar. Hikayemizde de Ali'nin asistan olarak göreve başlamasıyla birlikte ortaya çıkacak durumlar konu ediliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Taner Ölmez, Sinem Ünsal, Reha Özcan, Murat Aygen, Onur Tuna, Hazal Türesen, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Korhan Herduran, Hayal Köseoğlu gibi son dönemin başarılı isimleri yer alıyor.  Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlandı?

mucize doktor hangi diziden uyarlama orijinal versiyonu kaç bölüm sürdü

FOX'un yeni sezondaki en iddialı işlerinden birisi olan Mucize Doktor, Amerikan dizisi The Good Doctor'dan uyarlandı. 2017'de yayına başlayan bu dizi de aslında aynı adlı 2013 yapımı Kore dizisinden uyarlanmıştı. Yani hikayenin asıl versiyonu Kore'ye kadar uzanıyor. Kore yapımı olan dizi bir sezon yayınlanmış ve 20 bölüm sürmüştü. Amerikan yapımı dizi ise 2017'de başladı ve şimdiye kadar iki sezonu izleyenlerle buluştu, bu iki sezonda toplam 36 bölüm yer alıyordu. ABC ekranlarında yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Richard Schiff, Antonia Thomas, Hill Harper gibi isimler bulunuyor. Tıbbi drama türündeki dizinin iki versiyonu da hem kendi ülkelerinde hem de dünya genelinde büyük ilgiyle izleniyor. Durum böyle olunca hem kanalın hem de yapım şirketinin Mucize Doktor dizisinden beklentisi hayli yüksek durumda. Çünkü iki farklı ülkede denenmiş ve dünya çapında başarılı olmuş bir hikaye söz konusu. Bakalım bu öykünün Türkiye'ye uyarlanması izleyenlerle nasıl bir lezzet bırakacak, dizinin ekran ömrü ne kadar olacak...mucize doktor orijinal versiyonu mucize doktor yabancı versiyonu mucize doktor hangi diziden alıntı mucize doktor kore dizisinden mi uyarlandı mucize doktor the good doctor
Ahmet Hakan Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Oldu

Demirören Medya bünyesindeki amiral gemisi Hürriyet'in yeni genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan oldu.

Esra Doğru Özçörekçi NTV'den Ayrıldığını Açıkladı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'nin deneyimli haber yönetmeni Esra Doğru Özçörekçi, kanalla yollarını ayırdığını açıkladı.

Kadın Dizisi Cem Gerçek Adı Patron Kimdir? Hakan Kurtaş

FOX TV'de yayınlanan Kadın dizisinde Cem kimdir, hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor? Kadın Cem gerçek adı asıl ismi nedir?

Zalim İstanbul Oya Gerçek Adı Psikolog Psikiyatrist Kimdir?

Kanal D dizisi Zalim İstanbul'da Oya'yı kim oynuyor hangi oyuncu canlandırıyor? Zalim İstanbul Oya gerçek adı psikolog psikiyatrist kimdir?

Jale Özgentürk Hürriyet Gazetesinden Ayrıldı

Demirören Medya'da ayrılıklar sürüyor. Jale Özgentürk de Hürriyet gazetesinden ayrıldığını açıkladı.

Real Madrid Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar

06.11.2019 Real Madrid Galatasaray maçını şifresiz veren yabancı kanallar canlı yayın maç linki nasıl izlenir? Real GS hangi kanalda?

2019 Altın Portakal Ödülleri'nde Kazananlar Belli Oldu

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül kazananlar belli oldu. İşte 2019 Altın Portakal Ödülleri'nin kazananları.

Gülse Birsel ve Ayşe Arman, Hürriyet'ten İstifa Etti

Gülse Birsel ve Ayşe Arman, Demirören Medya bünyesindeki Hürriyet'ten istifa ettiklerini açıkladılar.

Kanal D Drama ABD'de Yayına Başladı

Demirören Medya çatısı altındaki Kanal D Drama, ABD'de yayına başladı.

Olay TV ve Olay Radyo Kapandı

Olay Medya Grubu bünyesindeki Olay TV ve Olay Radyo kapandı.

TRT Çocuk 11 Yaşında

En çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, 11. yılını birbirinden güzel içerikler ve sevilen çizgi dizilerin karakterleri ile kutluyor.

Faruk Bildirici'nin RTÜK Üyeliği Düşürüldü

Medya ombudsmanı olarak da yazılar kaleme alan Faruk Bildirici'nin RTÜK üyeliği düşürüldü.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!