Aşk Ağlatır Hangi Diziden Uyarlandı Yabancı Versiyonu

Dram dizisi Aşk Ağlatır hangi diziden uyarlandı senaryo uyarlama mı çalıntı mı? Aşk Ağlatır yabancı versiyonu orijinal adı kaç bölüm sürdü?


Haber Tarihi : 02 Eyl 2019 11:39

Deniz Can Aktaş ile Hafsanur Sancaktutan'ın başrol oyuncusu olarak yer aldığı Show TV'nin yeni dizisi Aşk Ağlatır bir uyarlama yapım olarak karşımıza çıkacak. Ada ile Yusuf karakterlerinin öyküsünü işleyecek olup MF Yapım tarafından çekilecek Aşk Ağlatır hangi diziden uyarlandı, orijinal yabancı versiyonu olan dizinin adı nedir, kaç bölüm ve sezon sürdü? Hikaye çalıntı mı, alıntı mı yoksa telif ödemesi yapıldı mı? Dizinin gerçek hali Japon, Kore ya da Amerikan yapımı mı? İşte tüm detaylar...

aşk ağlatır hangi diziden uyarlandı yabancı versiyonu

Show ekranlarında yılın en iddialı işlerinden biri olarak izleyiciyle buluşmak için gün sayan dizi, kasabadan İstanbul'a göç edip tek başına ayakta kalma savaşı veren gençlerin aşkları ile vicdanları arasına kalıp yaşadıkları çatışmayı işliyor. Erkek başrol oyuncusu Deniz Can Aktaş, projede 20 yaşında ve iş sahibi olmak için İstanbul'a gelmek durumunda kalan, umut dolu bir genç olan Yusuf'u canlandırıyor. Kadın başrol oyuncusu Hafsanur Sancaktutan ise çevresindeki tüm baskı ve kötülüklere rağmen yaşama sevinciyle dolu bir karakter olan Ada rolüne can veriyor. Yaşam Ada ile Yusuf'un arasına bir Çin Seddi gibi girmişken iki genç aşık bu duvarı delip birbirine kavuşmak için önemli bir savaş veriyor.  Yelda Eroğlu dizinin uyarlama senaryosunu kaleme alırken Gökçen Usta ise projenin yönetmen koltuğunda oturuyor. Aşk Ağlatır Hangi Diziden Uyarlama?

aşk ağlatır hangi diziden uyarlandı orijinal yabancı japon versiyonu love that makes you cry

MF Yapım tarafından çekilen dizi, Japon televizyonlarında yayınlanan Love That Makes You Cry adlı diziden Türkiye'ye uyarlandı. Senaryo herhangi bir şekilde çalıntı değil, çünkü yapım şirketi uyarlama haklarını satın almak için gerekli telif ücretini ilgili firmaya ödedi ve projenin ülkemize uyarlanması için uygun zemini hazırlamış oldu. Dolayısıyla orijinal yabancı versiyonu izleyen bazı seyirciler Aşk Ağlatır senaryosunda kimi alıntı noktaların olduğunu görebilir, bu durum projenin uyarlanmasından kaynaklıdır. 

Diğer taraftan Love That Makes You Cry adlı Japon dizisi ise Fuji Television ekranlarında 18 Ocak - 21 Mart 2016 tarihleri arasında yayınlandı ve toplamda 10 bölüm sürdü. Romantik ve dram türünde bir iş olan Japon dizisi dünyanın çeşitli bölgelerinde milyonlarca seyirci tarafından izlendi. Kasumi Arimura ve Kengo Kora'nın başrolde yer aldığı dizinin senaryosunu Yuji Sakamoto yazdı.

Aşk Ağlatır'ın yabancı versiyonu 10 bölüm sürdüğü için Türk versiyonunun da kısa süreceği konusunda bazı endişeler söz konusu olsa da bu yapım reytinglerde başarılı olursa ekran ömrü de uzun olacaktır. Daha önce Asya'dan ülkemize uyarlanan pek çok dizinin bölüm sayısı Türkiye'de çekilen diziden daha azdı. Dolayısıyla bölüm sayısı kesin bir yargıya varılmasını gerektirmez.
2 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

02.06.2020 Salı reytingleri açıklandı. 2 Haziran 2020 reyting sonuçlarında Survivor, Çarkıfelek, Doktor Strange, Kral Şakir kaçıncı oldu?

1 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

1 Haziran 2020 reyting sonuçları açıklandı.

Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!