Aşk Ağlatır Hangi Diziden Uyarlandı Yabancı Versiyonu

Dram dizisi Aşk Ağlatır hangi diziden uyarlandı senaryo uyarlama mı çalıntı mı? Aşk Ağlatır yabancı versiyonu orijinal adı kaç bölüm sürdü?


Haber Tarihi : 02 Eyl 2019 11:39

Deniz Can Aktaş ile Hafsanur Sancaktutan'ın başrol oyuncusu olarak yer aldığı Show TV'nin yeni dizisi Aşk Ağlatır bir uyarlama yapım olarak karşımıza çıkacak. Ada ile Yusuf karakterlerinin öyküsünü işleyecek olup MF Yapım tarafından çekilecek Aşk Ağlatır hangi diziden uyarlandı, orijinal yabancı versiyonu olan dizinin adı nedir, kaç bölüm ve sezon sürdü? Hikaye çalıntı mı, alıntı mı yoksa telif ödemesi yapıldı mı? Dizinin gerçek hali Japon, Kore ya da Amerikan yapımı mı? İşte tüm detaylar...

aşk ağlatır hangi diziden uyarlandı yabancı versiyonu

Show ekranlarında yılın en iddialı işlerinden biri olarak izleyiciyle buluşmak için gün sayan dizi, kasabadan İstanbul'a göç edip tek başına ayakta kalma savaşı veren gençlerin aşkları ile vicdanları arasına kalıp yaşadıkları çatışmayı işliyor. Erkek başrol oyuncusu Deniz Can Aktaş, projede 20 yaşında ve iş sahibi olmak için İstanbul'a gelmek durumunda kalan, umut dolu bir genç olan Yusuf'u canlandırıyor. Kadın başrol oyuncusu Hafsanur Sancaktutan ise çevresindeki tüm baskı ve kötülüklere rağmen yaşama sevinciyle dolu bir karakter olan Ada rolüne can veriyor. Yaşam Ada ile Yusuf'un arasına bir Çin Seddi gibi girmişken iki genç aşık bu duvarı delip birbirine kavuşmak için önemli bir savaş veriyor.  Yelda Eroğlu dizinin uyarlama senaryosunu kaleme alırken Gökçen Usta ise projenin yönetmen koltuğunda oturuyor. Aşk Ağlatır Hangi Diziden Uyarlama?

aşk ağlatır hangi diziden uyarlandı orijinal yabancı japon versiyonu love that makes you cry

MF Yapım tarafından çekilen dizi, Japon televizyonlarında yayınlanan Love That Makes You Cry adlı diziden Türkiye'ye uyarlandı. Senaryo herhangi bir şekilde çalıntı değil, çünkü yapım şirketi uyarlama haklarını satın almak için gerekli telif ücretini ilgili firmaya ödedi ve projenin ülkemize uyarlanması için uygun zemini hazırlamış oldu. Dolayısıyla orijinal yabancı versiyonu izleyen bazı seyirciler Aşk Ağlatır senaryosunda kimi alıntı noktaların olduğunu görebilir, bu durum projenin uyarlanmasından kaynaklıdır. 

Diğer taraftan Love That Makes You Cry adlı Japon dizisi ise Fuji Television ekranlarında 18 Ocak - 21 Mart 2016 tarihleri arasında yayınlandı ve toplamda 10 bölüm sürdü. Romantik ve dram türünde bir iş olan Japon dizisi dünyanın çeşitli bölgelerinde milyonlarca seyirci tarafından izlendi. Kasumi Arimura ve Kengo Kora'nın başrolde yer aldığı dizinin senaryosunu Yuji Sakamoto yazdı.

Aşk Ağlatır'ın yabancı versiyonu 10 bölüm sürdüğü için Türk versiyonunun da kısa süreceği konusunda bazı endişeler söz konusu olsa da bu yapım reytinglerde başarılı olursa ekran ömrü de uzun olacaktır. Daha önce Asya'dan ülkemize uyarlanan pek çok dizinin bölüm sayısı Türkiye'de çekilen diziden daha azdı. Dolayısıyla bölüm sayısı kesin bir yargıya varılmasını gerektirmez.
Blutv Behzat Ç'nin Yeni Sezonunu Yayınlayacak mı?

Blutv, Behzat Ç'yi iptal mi etti? Behzat Ç yeni sezonda Blutv'de devam edecek mi?

RTÜK Çukur'a Ceza Verdi

Show TV dizisi Çukur'a RTÜK ceza kesti.

Galatasaray Real Madrid Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

22.10.2019 Galatasaray Real Madrid şifresiz hangi yabancı kanalda? GS Real Madrid maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir yabancı kanallar.

TRT Maç Özetleri Krizini Çözdü

Hasret bitiyor. 6 haftalık kriz çözüldü ve TRT Süper Lig ile 1. Lig maç özetlerini yayınlamaya başlıyor.

Oğuz Haksever Haber Global'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Oğuz Haksever'in Haber Global'e transfer olduğu öğrenildi.

Best FM Yeni Logosu ile Yeni Yayın Dönemine Hazır

Best Medya bünyesinde yayın yapan Best FM yeni logosu ile yeni yayın dönemine giriyor.

ÖZEL HABER
Şampiyon Dizisi Reytingleri

TRT 1'de yayınlanan Şampiyon dizisi reytingleri izlenme oranı kaçıncı oldu? Şampiyon reyting sonuçları kaçıncı sırada ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Mucize Doktor Reytingleri

FOX TV dizisi Mucize Doktor reyting sonuçları izlenme oranı ne kadar izlendi kaçıncı oldu? Mucize Doktor reytingleri nasıl, kaçıncı sırada?

Jülide Yiğittürk Dünya Gazetesi'nden Ayrıldı

Ekonomi medyasının güçlü temsilcilerinden Dünya Gazetesi ile Jülide Yiğittürk'ün yolları ayrıldı.

Eylem Doğan NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'de Eylem Doğan ile yollar ayrıldı.

Zeliha Saraç Bloomberg HT'ye Transfer Oldu

24 TV'den ayrılan Zeliha Saraç, Ciner Medya bünyesindeki ekonomi kanalı Bloomberg HT'ye transfer oldu.

ÖZEL HABER
Çocuk Dizisi Reytingleri

Star TV'de yayınlanan Çocuk dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu ne kadar izlendi? Çocuk dizisi reyting sonuçları rating ve izlenme oranı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!