Ebubekir Şahin Lisans Başvurusu Yapan Şirketleri Açıkladı

Dijital medyaya RTÜK denetiminin gelmesiyle birlikte Netflix, Blutv gibi platformların akıbeti hakkında endişeler ortaya çıkmıştı.


Haber Tarihi : 03 Eyl 2019 14:22 Son Düzenlenme Tarihi : 03 Eyl 2019 14:44

İnternet üzerinden yayın yapan platformlara Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) lisans alma zorunluluğu getiren ve RTÜK’e söz konusu yayınları denetleme yetkisi veren yönetmeliğin tüm maddeleriyle yürürlüğe girmesinin ardından gözler bugün Netflix‘e çevrilmişti.

rtük

Netflix’in Türkiye pazarından çıkabileceğine dair iddialarla birlikte sabah saatlerinde Dr. Yaman Akdeniz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda RTÜK’e lisans başvurusu yapan kuruluşlar arasında Netflix’in yer almadığını iddia etmişti.

Konuya ilişkin RTÜK tarafından açıklama RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den geldi. Şahin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, RTÜK’e lisans başvurusunda bulunan şirketler arasında Netflix’in de bulunduğunu belirtti. Şahin'in yaptığı açıklama şu şekilde:

Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun. 

Ebubekir Şahin, iddiayı ortaya atan Yaman Akdeniz'i de şu sözlerle eleştirdi:

Az sabretseydiniz keşke. Yalan yanlış bilgilere itibar etmeyin artık. Kamuoyuna da yanlış bilgi vermeyin. Her şey yolunda sakin olun.

radyo ve televizyon üst kurulu ebubekir şahin blutv puhutv netflix
Galatasaray Trabzonspor Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

05.07.2020 Galatasaray Trabzonspor şifresiz hangi yabancı kanalda yayınlanıyor? GS TS maç linki canlı yayın nasıl izlenir, hangi uyduda?

Pırlanta Küpe

Sevginin Sembolü: Pırlanta Yüzük

Erkek Çocuk Eşofman Takımları

Mont Modelleri

Photoderm

Başakşehir Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28.06.2020 Başakşehir Galatasaray şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Başakşehir GS maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Suna Tanımaer, Best FM Genel Müdürü Oldu

Best FM'in yeni genel müdürü Suna Tanımaer oldu.

Galatasaray Gaziantep Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28. hafta maçı Galatasaray Gaziantep şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? GS Gaziantep canlı yayın maç linki ile nasıl izlenir?

Kasımpaşa Fenerbahçe Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

20 Haziran 2020 Pazar Kasımpaşa Fenerbahçe şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Kasımpaşa FB maç linki canlı yayın hangi uyduda?

Denizlispor Beşiktaş Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

Yukatel Denizlispor Beşiktaş maçını şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Denizli BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Süper Lig Maçları Nasıl İzlenir?

Spor Toto Süper Lig'de oynanan maçlar canlı yayın ile şifresiz nasıl izlenir? Maç linki ile internetten izlenir mi, yabancı kanallar var mı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!