TRT Çocuk 11 Yaşında

En çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, 11. yılını birbirinden güzel içerikler ve sevilen çizgi dizilerin karakterleri ile kutluyor.


Haber Tarihi : 03 Kas 2019 16:35

Çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla yüksek yarar odaklı içerik üreterek, 11 yıldır Türkiye’nin açık ara en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, farklı başarılara imza atmaya devam ediyor.

Ebeveynlerin güvenini, çocukların ise sempatisini kısa bir sürede kazanan TRT Çocuk, 11 yıldır pedagojik denetim ve değerlendirmeler ile yayın hayatını sürdürüyor. Çocukların bilişsel, zihinsel, duygusal gelişimlerini önemseyerek steril içeriklerle buluşmasını sağlayan TRT Çocuk; milli, manevi ve ahlaki değerlerin de altını çiziyor.

trt çocuk 11 yaşında

Her alanda çocukların yanında

Evrensel bir dil ile 360 derece yayıncılık anlayışını benimseyen TRT Çocuk, televizyonun yanı sıra; sinema filmleri, etkinlikleri, müzikalleri, aplikasayonu, mobil oyunları, dergisi ve lisanslı ürünleriyle çocukların daima yanında. Çoğulcu bakış açısıyla cinsiyet farkı gözetmeksizin Türkçe konuşan tüm çocuklara hitap eden TRT Çocuk, yerli mobil oyun üreten de ilk çocuk kanalıdır.

Mobil içerikleri, web sitesi ve Youtube kanalı ile çağın gerekliliklerini yerine getiren TRT Çocuk, çocukları yalnız bırakmayıp temiz içerikler ile buluşturuyor. İzlenme oranları ile dijital ortamda da lider olan kanal, çocuk sineması ile de aileler ve çocuklara farklı deneyimler yaşatıyor. Rafadan Tayfa ve Bulmaca Kulesi çizgi dizilerini sinemaya taşıyan TRT Çocuk yeni filmlerini de kasım ve aralık ayında sevenleriyle buluşturacak.

Duyarlı ve farkındalık yaratan kanal: TRT Çocuk

TRT Çocuk, bugüne kadar Nasreddin Hoca ve Sürpriz Kutusu, Kardeşim Ozi gibi içerikleri ile çocukların duyarlılığının artmasına yardımcı olup, çocukları toplum hayatına hazırlayıp farkındalık yaratıyor.

Türkiye’de daha önce yapılmamış bir proje olan Çocuk Medyası Konferansı’nı da hayata geçiren kanal, ulusal ve uluslararası alanda çocukların yararına çalışmayı -11 yıldır olduğu gibi- sürdürecek.
Ahmet Hakan Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Oldu

Demirören Medya bünyesindeki amiral gemisi Hürriyet'in yeni genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan oldu.

Esra Doğru Özçörekçi NTV'den Ayrıldığını Açıkladı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'nin deneyimli haber yönetmeni Esra Doğru Özçörekçi, kanalla yollarını ayırdığını açıkladı.

Kadın Dizisi Cem Gerçek Adı Patron Kimdir? Hakan Kurtaş

FOX TV'de yayınlanan Kadın dizisinde Cem kimdir, hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor? Kadın Cem gerçek adı asıl ismi nedir?

Zalim İstanbul Oya Gerçek Adı Psikolog Psikiyatrist Kimdir?

Kanal D dizisi Zalim İstanbul'da Oya'yı kim oynuyor hangi oyuncu canlandırıyor? Zalim İstanbul Oya gerçek adı psikolog psikiyatrist kimdir?

Jale Özgentürk Hürriyet Gazetesinden Ayrıldı

Demirören Medya'da ayrılıklar sürüyor. Jale Özgentürk de Hürriyet gazetesinden ayrıldığını açıkladı.

Real Madrid Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar

06.11.2019 Real Madrid Galatasaray maçını şifresiz veren yabancı kanallar canlı yayın maç linki nasıl izlenir? Real GS hangi kanalda?

2019 Altın Portakal Ödülleri'nde Kazananlar Belli Oldu

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül kazananlar belli oldu. İşte 2019 Altın Portakal Ödülleri'nin kazananları.

Gülse Birsel ve Ayşe Arman, Hürriyet'ten İstifa Etti

Gülse Birsel ve Ayşe Arman, Demirören Medya bünyesindeki Hürriyet'ten istifa ettiklerini açıkladılar.

Kanal D Drama ABD'de Yayına Başladı

Demirören Medya çatısı altındaki Kanal D Drama, ABD'de yayına başladı.

Olay TV ve Olay Radyo Kapandı

Olay Medya Grubu bünyesindeki Olay TV ve Olay Radyo kapandı.

TRT Çocuk 11 Yaşında

En çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, 11. yılını birbirinden güzel içerikler ve sevilen çizgi dizilerin karakterleri ile kutluyor.

Faruk Bildirici'nin RTÜK Üyeliği Düşürüldü

Medya ombudsmanı olarak da yazılar kaleme alan Faruk Bildirici'nin RTÜK üyeliği düşürüldü.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!