Güvercin Nerede Çekiliyor? Hangi Şehirde İlçede Köyde Çekim Yapılıyor?

Star dizisi Güvercin nerede çekiliyor? Güvercin dizisindeki ev konak hangi şehirde ilçede köyde kasabada çekim yeri adres konum neresi?


Haber Tarihi : 24 Kas 2019 16:09 Son Düzenlenme Tarihi : 24 Kas 2019 20:10

Star TV ekranlarında Kasım 2019'un son pazar günü ilk bölümüyle izleyenlerin karşısına çıkan sezonun iddialı dram dizisi Güvercin nerede çekiliyor? Geniş oyuncu kadrosunda Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Menderes Samancılar, Nursel Köse, Osman Albayrak gibi isimlerin yer aldığı Pastel Film imzalı Güvercin hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada geçiyor? Dizideki deniz sahil baraj ev konak yalı dükkan sahneleri için çekim yeri olarak belirlenen mekanlar hangi il, adres ve konumda yer alıyor? Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yer alan Star ekranlarında seyirciyle buluşan dizi için setin kurulduğu yerlerle ilgili tüm bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

güvercin nerede çekiliyor hangi şehirde ilçede

15 senelik aranın ardından cezaevinden çıkan Bedir Kavvi, yakın dostu Ahmet Cibranoğlu’nun ölümünden sorumlu tutulmuştu. Cezasını tamamladıktan sonra oğlu Müslüm, kızı Zülüf ve eşiyle birlikte hayatına kaldığı yerden devam etme arzusu içinde olan Bedir’in hapisten çıktığı haberi Cibranoğulları familyasının yaşadığı Bey Mahallesi’ne ateş gibi düşmüştür.

güvercin dizisindeki konak ev nerede hangi şehirde çekim yeri adres ve konum

Bedir’in çıktığını öğrenen Cibranoğulları’nın küçüğü Ökkeş, intikam yemini ettiği için harekete geçer. Babası vefat ettikten sonra işlerin başına geçen ve aile reisi haline gelen Kenan ise kardeşini durdurma gayesi içindedir. Fakat daha önce yaşanan olaylar sebebiyle birbirlerine düşman kesilen bu iki aile, hiç bilmedikleri bir gerçekle karşılaşmak üzeredir. Kavvilerin oğlu Müslüm ve Cibranların kızı Nefise lise dönemlerinden beri aşk yaşamaktadır. İki genç de ailelerinin bu aşka izin vermeyeceklerini bildiği için gizlice kaçma kararı alırlar. İki gencin kaçarak evlenmesi ise işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir. Kan davasına dönüşmesini engellemek isteyen Kenan, elinden geleni yapmak için çabalar. Böylesine çarpıcı bir öyküye sahip olan Güvercin dizisinin çekildiği yerlerin neresi olduğu, çekimlerin nerede ve hangi şehirde yapıldığı seyirciler tarafından merak edildi.  Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor?

güvercin dizisi nerede çekiliyor hangi köyde geçiyor

Almila Ada, Mehmet Ali Nuroğlu ve Menderes Samancılar'a Osman Albayrak, Gülen Kahraman, Nursel Köse, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam, Eslem Akar, Genco Özak, Işıl Dayıoğlu gibi isimlerin eşlik ettiği Güvercin dizisinin çekimleri Gaziantep ve Şanlıurfa şehrinde yapılıyor.

Şu anda Gaziantep’in Nizip ilçesiyle Şanlıurfa’nın Halfeti ilçelerinde çekimlerin devam ettiği Güvercin dizisinde hikayenin önemli mekanları arasında Birecik Barajı, Belkıs Mahallesi, Zeugma Antik Kenti gibi yerler de bulunuyor.  güvercin dizisi çekim yerleri neresi adres nasıl gidilir

İlerleyen bölümlerde hikayenin İstanbul’a geçip geçmeyeceği konusunda ise yapım firması Pastel Film tarafından doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. Daha önce pek çok diziye ev sahipliği yapan Gaziantep ise Şanlıurfa ile birlikte Güvercin dizisinin ambiyansını olumlu anlamda etkileyerek seyirciyi büyüleyen sahnelere ev sahipliği yapıyor.

İlerleyen bölümlerde dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan ve şu anda tarih ve arkeoloji alanında çalışan pek çok uzmanın gözdesi halinde olan Göbeklitepe’nin de hikayede kullanılacağı düşünülüyor. Bu sayede hem iç turizmin hareketlendirilmesi hem de bölgenin tanıtımının yapılması amaçlanıyor.

Dizideki sulak alanlar, bölgeyi tanımayan seyirciler tarafından deniz olarak düşünülse de aslında Gaziantep ve Şanlıurfa şehirlerinde yer alan barajlar olduğunu söylemek isteriz. Bu barajlar, hem çevredeki tarihi ve doğal güzelliklerle hem de eşsiz manzaralarıyla diziye etkileyici bir hava katıyor. Yapısı gereği kurak bölgeler olarak bilinen Gaziantep, Şanlıurfa, Halfeti, Nizip, Zeugma gibi bölgeler baraj suları ile ayrı bir yapıya bürünmüş ve etkileyici bir atmosfere sahip olmuştur.

İlerleyen bölümlerde Güvercin dizisinin başka mahalle, köy, kasaba, ilçe ya da ilde çekilmesi halinde yeni adres ve konum bilgileri de bu yazı aracılığıyla paylaşılacaktır.

Güvercin dizisine ev sahipliği yapan şehirlerden biri olan Gaziantep’te daha önce şu diziler de çekilmişti:

  • Karagül
  • Karayılan
  • Ezogelin
  • Gülperi
  • Zerda
  • Yabancı Damat

Geçmişte bu bölgede çekilen pek çok yapım, şehrin büyülü havası sayesinde kısa sürede seyirciyi etkisi altına almıştı. Hatta Gülperi gibi yapımlar ise setin İstanbul’a taşınmasıyla ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. Bu bağlamda geniş ve güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan Güvercin dizisinin seti Gaziantep ve Şanlıurfa dışına taşıyıp taşımayacağı, taşırsa yeni adresin neresi olacağı merak ediliyor. Ayıca hikayenin başka şehirlere ve ilçelere taşınması halinde dizinin reytinglerinin bundan nasıl bir pay alacağı da hem izleyenlerin hem televizyoncuların merak ettiği konular arasında.

Benzer Konular:

Güvercin Reytingleri

Güvercin Dizisinde Kim Kimdir?güvercin dizisi nerede çekiliyor güvercin dizisi gaziantep'in neresinde çekiliyor güvercin dizisi şanlıurfa çekimleri nerede yapılıyor güvercin dizisindeki konak nerede güvercin çekim yeri neresi adres ve konum
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!