Güvercin Dizisinde Kim Kimdir? Karakterleri Gerçek Adı

Güvercin dizisinde kim kimdir karakterleri oyuncuları. Güvercin Zülüf Bedir Ökkeş Celil Kevsa Nefise Emel Betül Müslüm gerçek adı asıl ismi.


Haber Tarihi : 24 Kas 2019 17:05

Star TV'de 24 Kasım Cuma günü birinci bölümüyle izleyenlere merhaba diyen Pastel Film imzalı Güvercin dizisinde kim kimdir, hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor? Geniş oyuncu kadrosuna sahip bir dizi olan Güvercin karakterleri, gerçek adı, asıl ismi nedir, hangi karakter kaç yaşında, nereli, daha önce hangi dizilerde oynadı? Güvercin dizisinin kadın ve erkek oyuncuları, yaşlı ve genç aktörleri ve cast listesi karşınızda.

Güvercin Dizisinde Bedir Kimdir?

güvercin bedir kimdir zülüfün babası gerçek adı asıl ismi

Güvercin Bedir gerçek adı Menderes Samancılar'dır. Ailenin reisi, Zülüf'ün babası ve Müslüm’ün babası, Zeliha’nın kocasıdır. On beş yıl önce, cinayet ve hırsızlıkla suçlanarak cezaevine girmiş, cezaevi şartlarıyla daha da olgunlaşmış derin ve ağır bir adamdır. Cezaevinden çıktıktan sonra baba yadigarı kutnu atölyesini tekrar faaliyete geçirip, karısı ve çocuklarıyla mutlu bir hayat süreceğini düşünürken, oğlu Müslüm’ün yüzünden bir anda her şey alt üst olur. Tek amacı çocuklarını ve ailesini korumak, onlara sahip çıkmaktır.

Güvercin Dizisi Zülüf Gerçek Adı

güvercin zülüf gerçek adı müslümün ablası bedirin kızı kenanın sevgilisi kimdir

Güvercin dizisinde Zülüf karakterini Almila Ada canlandırıyor. Bedir’in kızıdır. Küçük yaşta babasının cezaevine girmesiyle evin sorumluluklarını annesi ile paylaşmış, bu yüzden erken olgunlaşmış güzel, gururlu, özgüveni yüksek, gelecekle ilgili hayalleri ve idealleri olan bir genç kızdır. Sabırla çok sevdiği babasının cezaevinden çıkmasını beklerken, erkek kardeşi Müslüm’e sahip çıkmış, ablalık yapmıştır. Babası hapisten çıktığında her şeyin düzeleceğini ve işlerin yoluna gireceğini düşünürken, Müslüm’ün yol açtığı olaylar sonucu, kendisini bir anda hiç beklemediği bir çıkmaz içinde bulur. Kaderine isyan da etse, karşı da çıksa hayatın onu götürdüğü yere doğru sürüklenecektir.  Güvercin Dizisi Kenan Hangi Oyuncu?

güvercin kenan gerçek ismi ökkeşin nefisenin abisi hangi oyuncu

Güvercin dizisinde Kenan karakterinin asıl ismi Mehmet Ali Nuroğlu'dur. Kevsa’nın büyük oğlu, Ökkeş ve Nefise’nin ağabeyleridir. Yakışıklı, yaşından daha büyük gösteren ve davranan, yaşadığı coğrafyadaki erkeklerin aksine; olayları şiddetle değil, anlaşarak çözmek taraftarı olan, hümanist biridir. Çok başarılı bir öğrenci olarak liseyi İstanbul’da okur ve geleceğiyle ilgili büyük planlar yaparken, babası Ahmet’in öldürülmesiyle Antep’e dönmek, genç yaşta işlerin başına geçmek ve ailenin reisi olmak zorunda kalmıştır. Büyük bir fıstık işleme tesisi kurmuş, şehirde butik bir otel açmıştır. Serseri kardeşi Ökkeş’e sahip çıkmak ve onu zaptetmek için elinden geleni yapmaya çalışır.  Güvercin Dizisinde Celil Kimdir?

güvercin celil gerçek adı kevsanın erkek kardeşi kenanın dayısı kimdir

Güvercin Celil gerçek adı, Kenan'ın dayısı, Kevsa'nın erkek kardeşi asıl ismi Devrim Saltoğlu'dur. Kevsa’nın erkek kardeşi, Kenan, Ökkeş ve Nefise’nin dayılarıdır. Hayatta varlık gösterememiş, beceriksiz, başkalarının güç ve imkanlarıyla asalak yaşayan biridir. Güç, para ve imkan elde edeceğini düşündüğünde, yaptığı kötülükleri gözü görmez. Yaptıklarından en ufak bir vicdan azabı çekmeyen, ancak dışarıya kendini tamamen farklı gösteren, çevresindekileri duymak istediklerini söyleyerek kolayca kandıran biridir. Kumar zaafı vardır ve gece hayatına düşkündür.

Güvercin Kevsa Gerçek Adı

güvercin kevsa gerçek adı kenanın annesi kimdir hangi oyuncu

Güvercin dizisinde Kevsa karakterini Nursel Köse canlandırıyor. Kenan’ın, Ökkeş’in ve Nefise’nin annesidir. On beş yıl önce kocası Ahmet Cibran bir cinayete kurban gitmiştir.Yıllarca kocasının yasını tutmuş, çocuklarını ve ailesini bir arada tutmak için sert ve katı bir kimlik geliştirmiş, tavırları ve bakışları ile etrafa korku salan, yörede sözü geçen bir hanımağadır. Büyük oğlu Kenan’la pek iyi anlaşamazken, diğer oğlu Ökkeş’e hastalık derecesinde bir düşkünlüğü vardır. Kontrolü hep elinde tuttuğunu düşünürken, hayatta hiç beklemediği şeylerle sınanacaktır. 

Güvercin'de Kasım'ı Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

güvercin kasım kimdir zülüfün amcası bedirin kardeşi hangi oyuncu

Güvercin Kasım gerçek adı, Zülüf'ün amcası, Bedir'in erkek kardeşi rolünü canlandıran oyuncu Osman Albayrak'tır. Bedir’in erkek kardeşi, Zülüf ve Müslüm’ün amcası. Para hırsı olan, güce ve iktidara sahip olmayı seven bir adamdır. Şehirde fıstık ticareti işiyle uğraşmaktadır. Karısı Emel’e takıntılı derecede düşkündür. Ancak zengin olursa kendisiyle evleneceğini söyleyen Emel için, geçmişte her şeyi göze alarak bir takım işlere girişmiştir. Olayların gidişatını hep önceden planlamak isteyen, işlerin kontrolü dışında gelişmesine tahammül edemeyen biridir. Müslüm’ün neden olduğu olaylar Kasım’ın da hayatını ve kontrol planlarını zorlaştıracaktır.

Güvercin Nefise Gerçek İsmi Nedir?

güvercin nefise gerçek adı kevsanın kızı ökkeşin kız kardeşi kimdir

Güvercin dizisinde Nefise karakterini canlandıran genç ve sarışın kadın oyuncunun adı Eslem Akar'dır. Kevsa’nın kızı, Kenan ve Ökkeş’in kız kardeşi. Konakta elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan, prenses gibi büyütülmüş, giyinmeyi süslenmeyi seven, güzel bir genç kızdır. Ağabeyi Kenan’dan hep sevgi ve anlayış görmüş, fakat diğer ağabeyi Ökkeş’in sert ve kendisini sınırlayan tavırlarından rahatsız olmuştur. Nefise’nin geçlik hayalleri ve aşkından vazgeçmeyişi, içinden çıkılmaz olayları başlatan ilk hamle olur.

Güvercin Dizisinde Ökkeş'i Kim Oynuyor?

güvercin ökkeş gerçek ismi kenanın kardeşi nefisenin abisi hangi oyuncu

Güvercin Ökkeş gerçek adı Genco Özak'tır. Kevsa’nın oğlu, Kenan'ın erkek kardeşi ve Nefise’nin abisi. Babasının bir cinayete kurban gitmesiyle öfke ve intikam duygularıyla büyümüştür. Annesi Kevsa ve dayısı Celil tarafından yaptığı her hata hoş görülmüş ve hatalarının üstü kapatılmıştır. Sorunları hiçbir zaman medeni kurallar dahilinde çözmeyen, şiddetten ve zorbalıktan yana, Kenan’ın tam zıttı bir karakterdir. Kendisini, ağabeyi Kenan’dan hep eksik ve aşağıda görür ve sahip olamadığı güce ve iktidara kavuşmak ister. Ağabeyinin ona işletmesini bıraktığı marinanın başında duruyor gözükmekte, ama aslında serseri hayatına devam etmektedir.

Güvercin Emel'i Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

güvercin emel gerçek ismi kasımın karısı zülüfün yengesi kimdir

Güvercin dizisinde Emel karakterine hayat veren oyuncunun adı Toprak Sağlam'dır. Kasım’ın karısı Zülüf ve Müslüm’ün yengesidir. Gençliği ve güzelliği sayesinde kocasını parmağında oynatır. Yoksulluk içinde büyümüş, kocası ona zengin bir hayat imkanı sunduğu için onunla evlenmiştir. Geleceğini garanti altına almak için, elinde sürekli insanlarla ilgili bilgi biriktiren ve bunları gerektiğinde koz olarak kullanmaktan çekinmeyecek kadar gözü kara ve bencil bir kadındır.

Güvercin Müslüm Gerçek Adı

güvercin müslüm gerçek adı zülüfün kardeşi bedirin oğlu hangi oyuncu

Güvercin Müslüm gerçek ismi Berke Üsdiken'dir. Bedir’in oğlu, Zülüf’ün kardeşidir. Amatör bir futbol takımında oynayan, biraz uçarı, yakışıklı genç bir delikanlıdır. Müslüm’ün gönlü ferman dinlemez ve olmayacak bir kıza aşık olur. Bu aşkından vazgeçmeyerek, gençlik heyecanı ile büyük bir adım atar. Bu adım her şeyi, herkesin kaderini ve geleceğini değiştirecek olayları başlangıcı olur.

Güvercin Dizisi Zeliha Kimdir?

güvercin zeliha gerçek ismi zülüfün annesi kimdir

Güvercin Zülüf'ün annesi gerçek adı, Bedir'in karısı Zeliha asıl ismi Gülen Karaman'dır. Bedir’in karısı, Zülüf ve Müslüm’ün annesidir. Yüzünde yaşadıklarının tüm izlerini taşıyan, teveküllü bir kadındır. Kocasını on beş yıl önce cezaevine göndermiş, onun yokluğunda evine ve çocuklarına sahip çıkmış, kocasını sabırla beklemiştir.

Güvercin Betül Gerçek Adı Nedir?

güvercin betül gerçek adı kaç yaşında

Güvercin dizisinde Betül karakterini Dilan Telkök oynuyor. Kenan’ın sürekli dertleştiği ve aklına danıştığı, kişiliğine hayran olduğu eniştesi Mustafa’nın yeğenidir. Uzun yıllardır Mesude ve Mustafa ile birlikte yaşamaktadır. Üniversitede Turizm ve Otelcilik okumuş, şimdilerde Kenan’ın otelinin işletme müdürlüğünü yapmaktadır.

Güvercin Dizisinde Nimet Kimdir?

güvercin nimet gerçek ismi asıl adı

Güvercin Nimet gerçek ismi Gözde Fidan'dır. Küçük yaşta ünlü olmak umuduyla evden kaçmış, ancak işler hiç de beklediği gibi gitmemiş, kendisini bir pavyonda konsomatrislik yaparken bulmuştur. Ama Nimet’in zenginlik ve sınıf atlama hayalleri vardır ve bunları gerçekleştirmek için kadınlığını kullanarak her şeyi yapabilecek biridir.

Diğer Oyuncular:

Işıl Dayıoğlu

Bülent Bilgiç

Berke Üsdiken

İdil Memi

Sabri Memi

Tolga Pancaroğlu

Enver Akbaş

Benzer Yazılar

Güvercin Reytingleri

Güvercin Nerede Çekiliyor?

Güvercin dizisi oğlu abisi ablası annesi babası kardeşi amcası halası dayısı teyzesi yeğeni kuzeni kimdir oğlu kızı ninesi dedesi sakallı güzel yaşlı çirkin sarışın esmer kumral oyuncu gerçek ismi asıl adı doktor müdür hemşire öğretmen hoca imam hangi oyuncu?güvercin oyuncuları kimdir güvercin dizisi karakterleri güvercin ökkeş gerçek ismi güvercin zülüf asıl adı güvercin zülüfün babası kimdir güvercin zülüfün annesi hangi oyuncu güvercin zülüfün kardeşi gerçek ismi güvercin nefise kaç yaşında güvercin betül kimdir güvercin betül'ü kim oynuyor güvercin celil hangi oyuncu güvercin kevsa karakterini kim canlandırıyor
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!