Didem Erdölen Ekotürk TV'den Ayrıldı

Ekonomi medyasında önemli paya sahip olmak isteyen Ekotürk TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Didem Erdölen kanala veda etti.


Haber Tarihi : 21 Ara 2019 18:14

Geçtiğimiz yıl yayına başlayan Ekotürk’te işler yolunda gitmiyor.

22 Ekim 2018'de yayın hayatına giriş yapan Cengiz Özdemir'in kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini yaptığı ekonomi kanalı EKOTÜRK'ten bu kez Reklam Grup Başkanlığı görevini yürüten Didem Erdölen ayrıldı.

Reklam sektörünün deneyimli ismi Erdölen, Ocak 2019'da Ekotürk TV’nin yeni Reklam Grup Başkanı olarak atanmıştı.

DİDEM ERDÖLEN KİMDİR?

1992 yılında medya sektörüne Turkish Daily News Gazetesi reklam bölümünde başlayan Didem Erdölen, 1997-2005 yılları arasında Mepaş-Zedpaş Medya Pazarlama bünyesinde bulunan Show TV, ATV, Cine5, Digitürk, Superonline mecraları için çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. 2006 yılında  Show TV Reklam Grup Başkan Yardımcılığı görevinden, Doğan Grubu’na katılan Star TV’ye transfer olmuş, 6 yıl Reklam Grup Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Star TV’nin gruptan ayrılmasıyla yine grup içinde bulunan  CNN Türk’ün Reklam Grup Başkanlığı görevine atanmıştır. 2011-2018 yılları arasında CNN Türk ‘te görev yapmış olan Erdölen Ocak 2019'da EKOTÜRK TV Reklam Grup Başkanı olarak görevine başladı.

Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu olan Didem Erdölen, bir kız çocuğu annesidir.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!