Doğduğun Ev Kaderindir Nerede Çekiliyor? Hangi Şehirde İlçede Mahallede

Doğduğun Ev Kaderindir dizisi nerede çekiliyor, çekimler hangi şehirde, ilçede, mahallede yapılıyor? Çekim yeri adres konum bilgileri.


Haber Tarihi : 25 Ara 2019 19:36

Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un başrolde olduğu, geniş oyuncu kadrosu ve çarpıcı hikayesi ile dikkat çeken ekranların yeni dram dizisi Doğduğun Ev Kaderindir çekim yerleri ile de merak konusu oldu. İlk bölümüyle 2019'un son haftası izleyenlerin karşısına çıkan TV8 dizisi Doğduğun Ev Kaderindir'in nerede çekiliyor olduğu, dizideki ev, villa, konak, gecekonu tipi konutların hangi ilçede, şehirde, mahallede olduğu, setin kurulduğu konum ve adres bilgileri izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. 

doğduğun ev kaderindir nerede çekiliyor hangi şehirde ilçede mahallede

OGM Pictures'ın yapımını üstlendiği, Çağrı Bayrak'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Doktor Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız adlı kitabının hikayesinden esinlenerek ekrana uyarlanan senaryosunu Ayşenur Sıkı ile Eylem Canpolat'ın kaleme aldığı dizide Özdemir ve Çelikkol'a Engin Hepileri, Fatih Koyunoğlu, Zuhal Gencer, Nurşim Demir, Senan Kara, Sultan Köroğlu Kılıç, Sinan Demirer, Helin Kandemir gibi isimlerin eşlik ettiği dizinin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Doğduğun Ev Kaderindir, “kimi sevip kiminle evleneceğine bile doğduğun ev karar veriyormuş. Önce anneler alıyormuş kalemi eline, başlıyormuş yazmaya” ile kaderin sırrını aralayan ve gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan senaryosuyla aşkın, hayatın ve aile yaşamının gözle görünmeyen odalarına yolculuk ediyor.    

Doğduğun Ev Kaderindir Nerede Çekiliyor?

doğduğun ev kaderindir çekimleri nerede yapılıyor hangi mahallede şehirde ilçede

Dizinin hangi şehirde ve ilçede çekildiğine gelecek olursak çekimlerin İstanbul'da yapıldığını söyleyebiliriz. Gecekondu ve kenar mahalle çekimleri için setin nereye kurulduğu konusunda açıklama yapmak gerekirse bu sahnelerin İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Balat semtinde yapıldığını söylemek mümkündür. Hatta dizideki bazı sahnelerin Merdivenli Yokuş ve Bekri Mustafa Sokağı gibi mekanlarda çekildiği de görülmüştür.   

Deniz manzaralı Doğduğun Ev Kaderindir nerede çekiliyor diye soracak olursanız Pierre Loti tepesi ve Beşiktaş ilçesinin çekim yerleri arasındadır. İlk bölüm fragmanında da görüldüğü üzere Mehdi ve Zeynep, Pierre Loti tepesinde buluşuyor ve sohbet ediyorlardı. Ayrıca lüks ve zengin işi konutların yer aldığı boğaz manzaralı villa, yalı ve konaklar için çekimler Beşiktaş, Sarıyer, Beykoz gibi ilçelerde yapılıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Hangi Kitaptan Uyarlama?

Dizinin başrol oyuncularından Demet Özdemir, son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş dizisinde rol almış ve partneri Can Yaman ile iyi bir uyum yakalayarak kısa sürede hem Türkiye'de hem de yurt dışında önemli başarılara imza atmıştı. Kısa bir aranın ardından yeniden ekrana dönen genç ve güzel oyuncu bu sefer başrolü İbrahim Çelikkol ile paylaşacak. Geçen sezon yayınlanan Kızım dizisiyle büyük başarı elde eden Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8 ise bu sezon aynı başarıyı bu proje ile tekrar yakalama gayesi içerisinde. Hem kanal hem de yapım şirketi için son derece önemli bir dizi olan Doğduğun Ev Kaderindir nerede çekiliyor, çekimler hangi şehirde ve ilçede yapılıyor?

1992 doğumlu 27 yaşındaki Demet Özdemir, Fox TV'de yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle özellikle genç kuşaktan geniş bir hayran kitlesi elde etmişti. Daha sonra Kurt Seyit ve Şura, No 309, Çilek Kokusu ve Erkenci Kuş dizilerinde rol alan Özdemir, Tut Sözünü ve Sen Kiminle Dans Ediyorsun adlı sinema filmerinde de boy göstermişti. Partneri Özdemir'den tam 10 yaş büyük olan 1982 doğumlu İbrahim Çelikkol ise 37 yaşında. Oyunculuktan önce modellik ve basketbol oyunculuğu da yapan Çelikkol en son Kanal D'de yayınlanan Siyah Beyaz Aşk dizisinde Birce Akalay ile başrolü paylaşmıştı. FOX ekranlarında yayınlanan ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken Kördüğüm dizisinde de ana karakterlerden birine hayat veren Çelikkol'un rol aldığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi nerede çekiliyor? Geçmiş projeleri arasında Sadece Sen, Merhamet, Reaksiyon, Karadağlar, Pars Narkoterör, Fetih 1453, İffet, Keskin Bıçak gibi yapımların yer aldığı Çelikkol bu diziyle yeniden ekranda başarılı bir performans sergilemek istiyor.doğduğun ev kaderindir dizisi nerede çekiliyor doğduğun ev kaderindir çekimleri hangi ilçede yapılıyor doğduğun ev kaderindir çekim yeri doğduğun ev kaderindir çekim yeri neresi
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!