FOX Haber Kanalı Kurulacak mı?

Medya dünyasının uzun zamandır yanıtını merak ettiği soru ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. FOX Haber kanalı kurulacak mı?


Haber Tarihi : 04 Oca 2020 13:58

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX TV'nin haber ekibinin başarısı uzun süredir FOX Haber kanalının kurulup kurulmayacağı ile ilgili tartışmaların kapısını aralamış durumda. The Walt Disney Company bünyesinde yer alan FOX Networks Group Türkiye'nin bir süredir bu haber kanalını kurmaya yönelik hazırlıklar içinde olduğuna dair kulislerde konuşmalar başlamıştı. 

fox haber kanalı açılacak mı

Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Gülbin Tosun, İlker Karagöz gibi ekran yüzleri ile reytinglerde de başarılı sonuçlar elde eden FOX TV'nin haber bültenlerinin değindiği önemli konular ve diğer haber kanallarının otosansür uygulamaları FOX'un haber kanalı açması gerektiği ile ilgili beklentileri yükseltmişti.

fox haber kurulacak mı

Medyaradar'da yer alan habere göre; medya grubu bir süredir haber kanalı kurmak için çalışmalar yapıyor. FOX TV yönetimi özellikle, ‘Fatih Portakal’la Ana Haber Bülteni’ ve ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in yakaladığı başarıyı bir ‘Haber Kanalı’ ile devam ettirmek isteyince haber merkezinin kurmayları ‘çok gizli’ bir hazırlık süreci içine girdi.

Fox Haber'in kurmay takımı yaklaşık 6 ay süren hazırlık sonucunda projeyi oluşturdu ve şimdi söz Fox TV’nin doğrudan bağlı olduğu, yabancı yöneticilerinin atandığı, bütçe denetlemesinin yapıldığı yer olan İngiltere’deki Fox International yönetiminde... Gelir gider dengesi üst yönetimi ikna etmeye yeter ise yeni haber kanalı önümüzdeki ‘yeni yayın döneminde’ yayında olacak!

Eğer FOX Haber kanalı kurulursa ‘Fatih Portakal ile Ana Haber Bülteni’ ve ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’ programları ortak yayın olarak yayınlanacak.

fox haber tv

Fox Haber'in mevcut yapısı korunacak, ayrıca diğer kanallarda görev yapan deneyimli bazı isimler ile başarılı ekran yüzleri transfer edilecek.

Özellikle hedefte Habertürk, CNN Türk’ten ayrılan küskünler ve NTV var. Buradaki ekran yüzlerinin bazıları ile de daha şimdiden dirsek temasına geçilmiş durumda.

Peki, kanalın yönetiminde kimler olacak?

Fox Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün aynı zamanda haber kanalının da genel yayın yönetmeni olacağı kulislerde konuşulan konular arasında.

Şentürk daha önce de TGRT ve TGRT Haber'i birlikte yönetmesi dolayısıyla böyle bir tecrübeye sahip.fox tv'nin haber kanalı açılacak mı fox haber kanalı açılıyor mu fox tv haber kanalı mı kuruluyor
2 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

02.06.2020 Salı reytingleri açıklandı. 2 Haziran 2020 reyting sonuçlarında Survivor, Çarkıfelek, Doktor Strange, Kral Şakir kaçıncı oldu?

1 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

1 Haziran 2020 reyting sonuçları açıklandı.

Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!