Tutunamayanlar İlhan Gerçek Adı İlham Perisi Kimdir?

TRT'nin sevilen dizisinde Tutunamayanlar İlhan gerçek adı asıl ismi nedir? Tutunamayanlar İlham Perisi kimdir hangi oyuncu oynuyor yaşı kaç?


Haber Tarihi : 11 Oca 2020 14:45

TRT 1 ekranlarında salı akşamları yayınlanan ve ilk bölümüyle sosyal medyada ses getiren yeni absürt komedi dizisinde Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı nedir, İlhan kimdir sorusunun yanıtı belli oldu. Dizide bu karakteri dizi ve sinema dünyasının tecrübeli oyuncusu Zafer Algöz canlandırıyor. Tarık ile İrem'in sıra dışı tanışması ile ortaya çıkan bir aşk öyküsü odağında ilerleyen dizide Tutunamayanlar İlhan gerçek ismi nedir, asıl adı, hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor? İlham Perisi karakterini canlandıran oyuncu daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı, nereli, kaç yaşında gibi tüm sorular yanıtlarını bulmuş oldu. tutunamayanlar ilham perisi gerçek adı ilhan kimdir

Şair Lütfü karakteri ile tanıştıktan sonra hikayeye dahil olan ve birinci bölüm sonunda Tarık'ın da karşısına çıkan İlham Perisi, son derece muzip bir karakter. Zamanda yolculuk yapabilen ama kendi deyimiyle mekanda yolculuk yapamayan İlhan adlı bu peri, çoğu zaman kendi çıkarını düşünür. Edgar Allen Poe'ya zaman ötesi ziyaret yaparken bile "dur şuradan iki sokum pilav götürek" diye düşünebilen enteresan bir kafa yapısına sahip olduğu için şimdiye kadar alıştığımız bütün perilerden öte bir tipleme ile karşımıza çıktı. İlerleyen dönemlerde hem Tarık ile İrem ilişkisinde hem de Şair Lütfü'nün hayatında bolca yer edinecek olan karakter, Eminönü'nden aldığı ve sırtına taktığı kanatlarla diğer insanlara peri olduğunu kanıtlama derdinde. Dolayısıyla ortada böylesine ilginç bir karakter varken izleyenler de Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı nedir, İlhan'ı kim canlandırıyor diye merak ediyor. Tutunamayanlar İlham Perisi Kimdir?

tutunamayanlar ilhan gerçek adı ilham perisi kimdir zafer algöz

Tutunamayanlar İlhan gerçek adı, yani bu karaktere can veren oyuncu Zafer Algöz'dür. 58 yaşında olan deneyimli oyuncunun doğum tarihi 30 Ağustos 1961'dir. 1985'den beri oyunculuk kariyerini sürdüren Algöz'ün memleketi ise Kars. 1975 yılında Bursa'daki devlet tiyatrosunda gençlik kursları çatısı altında tiyatro eğitimi alan Zafer Algöz daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarı'nın tiyatro bölümünü kazandı ve bu okuldan 1985'te mezun oldu. Pek çok tiyatro oyununda da boy gösteren Zafer Algöz yakın dönemde Börü ve Karakomik Filmler serilerinde boy göstermişti. YouTube'da Can Yılmaz ile birlikte Burda Olan Burda Kalır adlı programla izleyici karşısına çıkan Algöz'ün kitapları ve Kafa Dergisi'ndeki yazıları da ilgiyle okunuyor. Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı olarak karşımıza çıkan Zafer Algöz'ün Cem Yılmaz filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden birisi olması da ne kadar kaliteli bir performansa sahip olduğunu ortaya koyuyor. Algöz'ün son dönemde yer aldığı fimler ve diziler şu şekilde:

tutunamayanlar ilhan kimdir ilham perisi gerçek ismi zafer algöz

 • Karakomik Filmler
 • Börü
 • Muhteşem İkili
 • Arif V 216
 • Bir Deli Sevda
 • Deli Aşk
 • Kaçma Birader
 • Hayatımın Aşkı
 • Tut Sözünü
 • Beni Böyle Sev
 • Pek Yakında
 • Ali Baba ve 7 Cüceler
 • Sultan
 • İntikam
 • Mihrap Yerinde
 • Mor Menekşeler
 • İbreti Ailem
 • Leyla ile Mecnun
 • Behzat Ç


tutunamayanlar dizisinde ilham perisi rolünü kim oynuyor zafer algöz tutunamayanlar dizisinde hangi rolde tutunamayanlar ilham perisi gerçek adı tutunamayanlar ilhan kimdir
Sporting Lizbon Başakşehir Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

20.02.2020 Sporting Lizbon Başakşehir maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda? Sporting Başakşehir maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Galatasaray Yeni Malatya Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

16.02.2020 Galatasaray Yeni Malatya şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? GS Malatya maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

NTV'de Levent Ertem'in Yerine Eren Güler Geçti

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki NTV'de önemli bir gelişme yaşandı. Levent Ertem'in yerine Eren Güler'in geçtiği öğrenildi.

Ankaragücü Fenerbahçe Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

15.02.2020 Ankaragücü Fenerbahçe maçını şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Ankaragücü FB maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Başakşehir Beşiktaş Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

14.02.2020 Başakşehir Beşiktaş maçını şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Başakşehir BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Ceyhun Yılmaz Kafa Radyo'da

Kafa Radyo kadrosunu Ceyhun Yılmaz ile güçlendirdi.

Didem Ural Gücüm, Turkuvaz Medya'da Hangi Göreve Getirildi?

Turkuvaz Medya Grubu'nda önemli atama! Didem Ural Gücüm hangi göreve getirildi?

Şebnem Hoşgör, Milliyet'in Ankara Haber Müdürü Oldu

Demirören Medya Grubu'nda Rıdvan Tezel'den boşalan Ankara Haber Müdürü koltuğuna Şebnem Hoşgör getirildi.

Ferda Öngün Sözcü'den Ayrıldı mı?

Medya dünyasının önde gelen gazetelerinden Sözcü'nün Yazı İşleri Müdürü Ferda Öngün ile yollar ayrıldı mı?

Ayşe Vecihe Sözeri Lezzet Dergisi'nden Ayrıldı

Lezzet Dergisi'nin genel yayın yönetmenliği görevini üstlenen Ayşe Vecihe Sözeri, dergi ile yollarını ayırdı.

2020 Oscar Ödülleri'nde Kazananlar Belli Oldu

2020 Oscar Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. 92. Akademi Ödülleri'nde hangi film ve oyuncular ödül aldı?

Kasımpaşa Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

09.02.2020 Kasımpaşa Galatasaray maçı şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda? Kasımpaşa GS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!