Tutunamayanlar İlhan Gerçek Adı İlham Perisi Kimdir?

TRT'nin sevilen dizisinde Tutunamayanlar İlhan gerçek adı asıl ismi nedir? Tutunamayanlar İlham Perisi kimdir hangi oyuncu oynuyor yaşı kaç?


Haber Tarihi : 11 Oca 2020 14:45

TRT 1 ekranlarında salı akşamları yayınlanan ve ilk bölümüyle sosyal medyada ses getiren yeni absürt komedi dizisinde Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı nedir, İlhan kimdir sorusunun yanıtı belli oldu. Dizide bu karakteri dizi ve sinema dünyasının tecrübeli oyuncusu Zafer Algöz canlandırıyor. Tarık ile İrem'in sıra dışı tanışması ile ortaya çıkan bir aşk öyküsü odağında ilerleyen dizide Tutunamayanlar İlhan gerçek ismi nedir, asıl adı, hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor? İlham Perisi karakterini canlandıran oyuncu daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı, nereli, kaç yaşında gibi tüm sorular yanıtlarını bulmuş oldu. tutunamayanlar ilham perisi gerçek adı ilhan kimdir

Şair Lütfü karakteri ile tanıştıktan sonra hikayeye dahil olan ve birinci bölüm sonunda Tarık'ın da karşısına çıkan İlham Perisi, son derece muzip bir karakter. Zamanda yolculuk yapabilen ama kendi deyimiyle mekanda yolculuk yapamayan İlhan adlı bu peri, çoğu zaman kendi çıkarını düşünür. Edgar Allen Poe'ya zaman ötesi ziyaret yaparken bile "dur şuradan iki sokum pilav götürek" diye düşünebilen enteresan bir kafa yapısına sahip olduğu için şimdiye kadar alıştığımız bütün perilerden öte bir tipleme ile karşımıza çıktı. İlerleyen dönemlerde hem Tarık ile İrem ilişkisinde hem de Şair Lütfü'nün hayatında bolca yer edinecek olan karakter, Eminönü'nden aldığı ve sırtına taktığı kanatlarla diğer insanlara peri olduğunu kanıtlama derdinde. Dolayısıyla ortada böylesine ilginç bir karakter varken izleyenler de Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı nedir, İlhan'ı kim canlandırıyor diye merak ediyor. Tutunamayanlar İlham Perisi Kimdir?

tutunamayanlar ilhan gerçek adı ilham perisi kimdir zafer algöz

Tutunamayanlar İlhan gerçek adı, yani bu karaktere can veren oyuncu Zafer Algöz'dür. 58 yaşında olan deneyimli oyuncunun doğum tarihi 30 Ağustos 1961'dir. 1985'den beri oyunculuk kariyerini sürdüren Algöz'ün memleketi ise Kars. 1975 yılında Bursa'daki devlet tiyatrosunda gençlik kursları çatısı altında tiyatro eğitimi alan Zafer Algöz daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarı'nın tiyatro bölümünü kazandı ve bu okuldan 1985'te mezun oldu. Pek çok tiyatro oyununda da boy gösteren Zafer Algöz yakın dönemde Börü ve Karakomik Filmler serilerinde boy göstermişti. YouTube'da Can Yılmaz ile birlikte Burda Olan Burda Kalır adlı programla izleyici karşısına çıkan Algöz'ün kitapları ve Kafa Dergisi'ndeki yazıları da ilgiyle okunuyor. Tutunamayanlar İlham Perisi gerçek adı olarak karşımıza çıkan Zafer Algöz'ün Cem Yılmaz filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden birisi olması da ne kadar kaliteli bir performansa sahip olduğunu ortaya koyuyor. Algöz'ün son dönemde yer aldığı fimler ve diziler şu şekilde:

tutunamayanlar ilhan kimdir ilham perisi gerçek ismi zafer algöz

 • Karakomik Filmler
 • Börü
 • Muhteşem İkili
 • Arif V 216
 • Bir Deli Sevda
 • Deli Aşk
 • Kaçma Birader
 • Hayatımın Aşkı
 • Tut Sözünü
 • Beni Böyle Sev
 • Pek Yakında
 • Ali Baba ve 7 Cüceler
 • Sultan
 • İntikam
 • Mihrap Yerinde
 • Mor Menekşeler
 • İbreti Ailem
 • Leyla ile Mecnun
 • Behzat Ç


tutunamayanlar dizisinde ilham perisi rolünü kim oynuyor zafer algöz tutunamayanlar dizisinde hangi rolde tutunamayanlar ilham perisi gerçek adı tutunamayanlar ilhan kimdir
VİDEO HABER
Ramo Nerede Çekiliyor Taşkapı Mahallesi Hangi Şehirde İlçede?

Ramo nerede çekiliyor, çekim yeri hangi şehirde ilçede bulunuyor? Ramo Taşkapı Mahallesi neresi, set konum ve adres bilgileri nasıl gidilir?

ÖZEL HABER
Ramo Reytingleri

Show TV dizisi Ramo reytingleri nasıl, ne kadar izlendi, kaçıncı oldu? Ramo reyting sonuçları, rating karnesi, izlenme oranı ne durumda?

ÖZEL HABER
Gazete Tiraj Sonuçları 6-12 Ocak 2020

Yazılı medyada gazete tiraj sonuçları belli oldu. 6-12 Ocak 2020 dönemi hangi gazete ne kadar satıldı, kaç kişi gazete okudu?

Serdar Karagöz TRT'de Hangi Göreve Getirildi?

Serdar Karagöz'ün TRT'deki yeni görevi belli oldu.

Cafer Mahiroğlu Halk TV'nin Yeni Sahibi Oldu

Medya dünyasında önemli gelişme! Halk TV'nin yeni sahibi Cafer Mahiroğlu oldu.

Serhat Alaattinoğlu Show TV İstihbarat Şefi Oldu

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Show TV'nin yeni istihbarat şefi Serhat Alaattinoğlu oldu.

TRT Deutsch Test Yayınlarına Başladı

Alman medyası için alternatif bir haber kaynağı yola çıktı. TRT Deutsch test yayınlarına başladı.

Tutunamayanlar İrem Gerçek Adı Ece Çeşmioğlu Kimdir Kaç Yaşında?

Komedi dizisinde Tutunamayanlar İrem gerçek adı asıl ismi nedir? Sarışın kız Tarık'ın sevgilisi Tutunamayanlar İrem kimdir hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Eylem Gerçek Adı Dilhan Naz Özgülüş Kimdir?

Salı günü yayınlanan Tutunamayanlar Eylem gerçek adı asıl ismi nedir kim oynuyor? Kafede çalışan kız kimdir kaç yaşında hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Yağız Gerçek Adı Zengin Çocuk Kimdir?

Tutunamayanlar dizisinde Belgin'in kardeşi zengin çocuk kimdir hangi oyuncu canlandırıyor? Tutunamayanlar Yağız gerçek adı asıl ismi nedir?

Tutunamayanlar Hicabi Gerçek Adı Şinasi Yurtsever Kimdir?

Tutunamayanlar dizisinde üniversite hocası rektör profesör Hicabi kimdir hangi oyuncu? Tutunamayanlar Hicabi gerçek adı asıl ismi nedir?

Tutunamayanlar Lütfü Gerçek Adı Şair Yazar Kimdir Kaç Yaşında?

Tutunamayanlar Şair Lütfü kimdir yazar hangi oyuncu kaç yaşında nereli? Tutunamayanlar Lütfü gerçek adı asıl ismi kim canlandırıyor?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!