Cafer Mahiroğlu Halk TV'nin Yeni Sahibi Oldu

Medya dünyasında önemli gelişme! Halk TV'nin yeni sahibi Cafer Mahiroğlu oldu.


Haber Tarihi : 13 Oca 2020 21:52

Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakın duruşuyla bilinen medya organı Halk TV'nin satışı ile ilgili iddialar bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Sahibinin Deniz Baykal olduğu televizyon kanalının İngiltere'de yaşayan iş insanı Cafer Mahiroğlu tarafından satın alındığı bildirildi. İlerleyen dönemlerde Halk TV'nin İstanbul'a taşınacağı bilgisi de kulislerde güçlü bir şekilde konuşulmaya başladı.

Cafer Mahiroğlu Kimdir?

cafer mahiroğlu halk tv

1966 Sivas doğumlu olan Mahiroğlu İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğua soyundu.

1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi. 2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor.

İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı. Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yıyında Kasım sayında İngiltere’deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu‘nun başarı hikayesini ‘Türk Kumaşı’, ‘Yeni Asil Nadir’ başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.halk tv kime satıldı halk tv yeni sahibi kimdir
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!