VİDEO HABER

Ramo Nerede Çekiliyor Taşkapı Mahallesi Hangi Şehirde İlçede?

Ramo nerede çekiliyor, çekim yeri hangi şehirde ilçede bulunuyor? Ramo Taşkapı Mahallesi neresi, set konum ve adres bilgileri nasıl gidilir?


Haber Tarihi : 14 Oca 2020 18:20

Murat Yıldırım'ın başrolde yer aldığı ve ana karaktere can verdiği Show TV'nin salı geceleri ekranları süsleyecek yeni dram dizisi Ramo nerede çekiliyor sorusunun yanıtı belli oldu. Geniş bir oyuncu kadrosuna ve hareketli bir öyküye sahip olan BKM imzalı yeni yapım Ramo hangi şehirde, ilçede, mahallede çekiliyor? Dizideki sahil sahneleri için çekim yeri neresi, adres ve konum bilgileri nasıl gidilir? Ramo dizisinde geçen Taşkapı Mahallesi nerede, gerçekte böyle bir mahalle var mı? İşte dizinin çekim yerlerine dair bütün detaylar...

ramo nerede çekiliyor hangi mahallede geçiyor

Yılmaz Şahin tarafından senaryosu kaleme alınan, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın üstlendiği Ciner Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren televizyon kanalı Show TV'de ve dijitalde puhutv'de yayınlanacak olan Ramo'da Murat Yıldırım'a Sibel karakterini canlandıran Esra Bilgiç eşlik ediyor. Dizide yer alan diğer oyuncular arasında İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi pek çok başarılı isim yer alıyor. Sevilen isimlerden oluşan geniş kadrosuyla seyircide heyecan yaratan yapım, BKM'nin çektiği ender dram işlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Hikaye için önemli bir konuma sahip olan Taşkapı Mahallesi gerçek mi diye pek çok izleyici merak ediyor, öyleyse Ramo hangi şehirde ve ilçede çekiliyor sorusuna yanıt vererek hikayede geçen mekanları aktaralım.  Ramo Dizisi Nerede Çekiliyor?

ramo nerede çekiliyor taşkapı mahallesi hangi ilçede şehirde

Ramo'nun çekimleri Adana şehrinde yapılıyor. Fragmanda ve dizi bölümlerinde görülen Taşkapı Mahallesi ise gerçekte var olan bir mekan değil. Van'da böyle bir mahalle olsa da Adana'nın hiçbir ilçesinde bu isimde bir semt, mahalle bulunmuyor. Yani, set ekibi özel olarak bu mahalleyi kurgusal anlamda tasarladı. Sıfır Bir adlı internet dizisinden de aşina olunan Hürriyet Mahallesi'nde de çekimleri yapılan dizi de kurgusal mahalle için set pek çok farklı noktada kuruldu. Hürriyet Mahallesi, Adana'nın Seyhan ilçesinde yer alıyor. Ramo dizisi Adana'nın neresinde çekiliyor diye merak edenler dizideki önemli eserlerin de hangi bölümde yer aldığını, konum ve adres bilgilerini merak ediyorlar. Dizide çekim yapılan alanlardan biri de Adana'nın simgelerinden biri olan tarihi Taşköprü. İldeki Yüreğir adlı ilçede bulunan ve altından su akan bu tarihi köprü, Adana ve Karşıyaka'yı birbirine bağlıyor. Altından ise Seyhan Nehri geçiyor.

ramo hangi mahallede geçiyor

Daha önce de pek çok diziye ev sahipliği yapan Adana şehri; nehir, cami, deniz, sahil, sokak, ev, konak, getto gibi sahneler için son derece uygun bir il. İstanbul'daki dizi yoğunluğu göz önüne alındığında Ramo ekibinin çekim için böyle bir şehri tercih etmesi hem hikaye ile uyum açısından hem de farklı sahneler ile izleyenlere yeni şeyler tattırmak açısından oldukça önemli. Sıfır Bir yapımı ile yükselişe geçen Adana merakı, Show'un yeni yapımıyla da iyice zirveye çıkacak gibi görünüyor.

ramo nerede çekiliyor taşkapı mahallesi hangi şehirde ilçede

Ramo nerede çekiliyor sorusuna yanıt verdiğimize göre şimdi de dizinin hikayesine biraz göz atmak faydalı olacaktır. Suskunlar dizisindeki Ecevit rolüyle milyonların kalbine giren ve iki sezon Kim Milyoner Olmak İster'i sunan Murat Yıldırım'ın başrolde olduğu yapım gözünü karartmış bir delikanlı olan Ramo ile ailesinin karşılaştıkları adaletsizliği ortadan kaldırmak için verecekleri mücadeleyi işliyor. Adana'nın yoksul ve belalı bir mahallesinde ailesi ile birlikte hayatını sürdüren Ramo, zekası ve cesareti ile işlerin devam etmesini sağlar. Çalıştığı aileye isyan etme niyetinde olan Ramo, ailesinden ilk etapta bu konuda destek alamaz fakat o, ailesine rağmen bu işe girişmek için elinden geleni yapar ve isyan ateşini fitiller. Ramo hangi mahallede geçiyor.

ramo hangi şehirde çekiliyor taşkapı mahallesi nerede

Ramo'yu bu yolda en çok zorlayacak şey ise patronunun kızı olan Sibel'dir. Diriliş Ertuğrul'da canlandırdığı Halime Hatun rolüyle hayatımıza giren Bilginç'in oynadığı Sibel karakteri, Ramo'ya gizli gizli ilgi duyar. Ramo da ona karşı hiç boş değildir. Bu iki genç aşık, ortada böylesine bir mücadele varken bir araya gelebilecek midir, hayat onları birleştirecek mi yoksa karşılarına çıkan engellere yenik mi düşecekler? İki genç aşık da birbirine karşı besledikleri sevgiyi baskılamakta oldukça zorlanacak gibi görünüyorlar. ramo dizisi nerede çekiliyor ramo taşkapı mahallesi gerçekte neresi ramo hangi mahallede çekiliyor ramo hangi şehirde geçiyor ramo dizisi hangi ilçede çekiliyor ramo çekim yeri neresi ramo dizisi set konum ve adres bilgileri
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!