Öğretmen Hangi Okulda Çekiliyor Küçükkapı Lisesi Nerede?

FOX dizisi Öğretmen hangi okulda çekiliyor çekimler hangi şehirde ilçede yapılıyor? Küçükkapı Lisesi nerede, adres ve konum bilgileri.


Haber Tarihi : 07 Mar 2020 14:59

İlker Kaleli, Afra Saraçoğlu, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Serkan Keskin gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı Öğretmen dizisi hangi okulda çekiliyor sorusu izleyenler tarafından büyük bir merakla araştırılmaya başlandı. Dizi hikayesinin geçtiği Küçükkapı Lisesi nerede, okulun gerçekteki adı nedir, dizinin çekim yerlerine ulaşmak için adres ve konum bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.  öğretmen hangi okulda çekiliyor küçükkapı lisesi nerede

Poyraz Karayel dizisi ile büyük bir başarı elde eden ve seyircinin gönlünde taht kuran İlker Kaleli, uzun bir aranın ardından iddialı bir proje ile ekrana döndü. Akif Öğretmen adlı karaktere can veren Kaleli'nin yeni dizisi, hem çarpıcı öyküsü hem geniş oyuncu kadrosu hem de çekim yerleri ile büyük ses getirdi. Hikayede Akif ile Zeynep'in aşkının başladığı mekan olarak öne çıkan Küçükkapı Lisesi'nin gerçekte hangi okul olduğu ve dizinin sınıf sahnelerinin hangi okulda çekildiği seyirciler tarafından araştırılmaya başlandı.

Öğretmen Hangi Okulda Çekiliyor?

öğretmen dizisi nerede çekiliyor okul hangi şehirde ilçede

Öğretmen dizisindeki sınıf, okul, laboratuvar gibi sahneler Tarık Us Ortaokulu'nda çekiliyor. Öyküde Küçükkapı Lisesi olarak adlandırılan bina, gerçekten bahsi geçen ortaokula ait. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan eğitim kurumu, FOX TV'nin başarılı dizisine ev sahipliği yapıyor. Öğretmen Dizisi Küçükkapı Lisesi Nerede?

Lise sahnelerinin çekildiği Tarık Us Ortaokulu İstanbul şehrinin Fatih ilçesinde yer alan Balat semtinde bulunuyor. Birebir konum ve adres bilgilerini merak eden seyirciler için okulun açık adresini paylaşıyoruz:

Çimen Sokak, Numara 10, Balat / Fatih / İstanbul 

öğretmen hangi okulda çekiliyor hangi şehirde ilçede nerede geçiyor

Dizinin önemli oyuncularından biri olan Ceren Moray, 5 Haziran 1985 doğumlu olan oyuncu memur bir ailenin tek kızı olarak Diyarbakır 'da dünyaya geldi. Annesi Kastamonulu olan Ceren Moray, babasının memleketi olan Diyarbakır'da dünyaya geldi. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul 'a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar 'da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü 'nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırıyordu.Ancak onun asıl büyük çıkışı, O Hayat Benim ile oldu. Moray'ın oynadığı Öğretmen dizisi hangi okulda çekiliyor, nerede hangi şehirde ilçede geçiyor? Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray'ın etkisi büyük.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senarist, seslendirme sanatçısı Şerif Erol, 8 Ekim 1963 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezundur. Şerif Erol, üniversite mezuniyeti sonrası bir yandan tiyatro çalışmalarında bulunurken bir yandan da Açık Radyo’da yayın yönetmenliği yaptı. Ayrıca radyo bünyesinde yayınlanan “Açık Gazete” isimli programı hazırlayıp sundu.Bir dönem ATV ekranlarından yayınlanan “Bir İstanbul Masalı” isimli dizinin senaristliğini yaptı. Bunun yanı sıra Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde sahne alarak tiyatro çalışmalarını devam ettirdi. Öğretmen hangi okulda çekiliyor Küçükkapı Lisesi nerede çekim yeri hangi şehirde ve ilçede? 2012’de Bilgi Üniversitesi’nin sahne sanatları bölümünde akademisyenlik görevinde bulunarak öğrencilere oyunculuk ve diksiyon dersleri verdi.2005 yılında ilk dizi senaryosu olan Hırsız Polis’i ve sonrasında 2007 yılında Bıçak Sırtı ile 2012 yılında Koyu Kırmızı dizilerinin senaryolarını yazmıştır.2016 yılında sahnelenen Vanya, Sonya, Maşa ve Spike tiyatro oyununda gösterdiği performanstan dolayı 21. Afife Tiyatro Ödülleri’nden “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü almıştır. FOX TV ekranlarının fenomen olan dizisi Kadın’da Terzi Enver karakterine hayat veren Şerif Erol, 1.79 metre boyunda, 75 kilo ve Terazi burcudur.öğretmen hangi şehirde çekiliyor öğretmen nerede çekiliyor öğretmen dizisindeki okul nerede öğretmen hangi okulda çekiliyor öğretmen dizisi küçükkapı lisesi nerede
Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...

Cem Gürdeniz Aydınlık Gazetesinden Neden Ayrıldı?

Aydınlık gazetesinde sürpriz bir ayrılık yaşandı. Cem Gürdeniz Aydınlık gazetesinden neden ayrıldı?

25 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

25 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 25.05.2020 Pazartesi günü reytinglerde hangi kanal birinci oldu? İşte sıralama...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!