Tutunamayanlar Neden İsim Değiştirdi? Niye Çevrimiçi Oldu?

TRT 1'in sevilen dizisi Tutunamayanlar neden isim değiştirdi, dizinin adı niye Tutunamayanlar Çevrimiçi oldu? İşte detaylar...


Haber Tarihi : 21 Nis 2020 18:23

Leyla ile Mecnun ile absürt komedi alanında büyük bir başarı yakalayan TRT 1, uzun yıllar sonra bu türde yeni bir diziyi yayına sokmuş ve ilk bölümle birlikte büyük bir kitleyi kendine çekmeyi başarmıştı. Doğu Demirklol ve Ece Çeşimoğlu'nun başrol olduğu dizi 21 Nisan 2020 tarihinde farklı bir isimle yayınlanmaya başladı. Seyirciler de bu ad değişikliğinin nedenini merak etti. Tutunamayan neden isim değiştirdi, dizinin adı niye Tutunamayanlar Çevrimiçi oldu? İşte eğlenceli hikayesi ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken dizinin adının değişmesinin ardında yatan sebep...  tutunamayanlar neden isim değiştirdi

Yeni tip koronavirüs salgını yüzünden dizi çekimlerine ara verilmesiyle birlikte pek çok dizi ekran macerasına ara vermişti. Tutunamayanlar'ın ise setlere ara verildiği tarihte dört yeni bölüm stoğu bulunuyordu. Geçen hafta dördüncü yeni bölüm de yayınlandı ve 13. bölüm itibarıyla yapım ekibinin elinde yeni bölüm kalmadı. Durum böyle olunca, set ekibini bir araya toplamak da güçleştiği için dizinin yeni bölümü çekilememişti.

Peki, Tutunamayanlar Dizisinin Adı Neden Değişti?

tutunamayanlar neden ad değiştirdi niye çevrimiçi oldu

Dizinin bugün itibariyle isim değiştirip Tutunamayanlar Çevrimiçi olmasının nedeni ise salgın yüzünden dizinin farklı bir formatta çekilecek olması. Salgın döneminde oyuncular, otomatik kameralarla uzaktan kumanda edilerek tek tek kamera karşısına geçecekler. Dolayısıyla farklı bir format izlemiş olacağız. Salgın döneminde çekilen sahneler, dizinin yeni adıyla yayınlanacak. 

Salgın bittikten sonra set ekibi bir araya gelip 14. bölümü çekince dizi yeniden Tutunamayanlar adıyla yayınlanmaya devam edecek. Şimdilik salgının ne zaman biteceği belli olmadığı için Tutunamayanlar Çevrimiçi'nin kaç bölüm süreceği, dizinin ne kadar bu adla devam edeceği belli değil.

Dizinin adının değişmesinin altında Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar romanıyla ilgili herhangi bir telif kaynaklı bir sebep yatmıyor. Doğu Demirkol ve Ece Çeşimoğlu'na Zafer Algöz, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Hande Katipoğlu, Bora Akkaş, Şinasi Yurtsever, Uğur Serhan, Dilhan Nazözgülüş, Dilek Çelebi gibi isimlerin eşlik ettiği dizide bir süredir Arda Kural da konuk oyuncu olarak yer alıyor. Osman Nail Doğan ile Murat Karataş'ın senaryosunu birlikte kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini ise Murad Zaloğlu ile Osman Nail Doğan birlikte üstleniyor. Her hafta bir saatlik bölümler halinde izleyici ile buluşan dizinin konusu ise şu şekilde:

Hayatı boyunca hiç çalışmamış ve çalışmaya da niyeti olmayan Tarık (Doğu Demirkol) gittiği bir iş görüşmesinde, çok zenginken babasının işlerinin kötü gitmesi nedeniyle her şeyini kaybeden İrem'e (Ece Çeşmioğlu) aşık olur. Gidecek yeri olmayan İrem, Tarık'ın davetiyle yaşadığı mahalleye gelir ve mahalledeki kitap kafede çalışmaya başlar. İrem'in hayali başarılı olmak, kendi işini kurmak ve bir gün tekrar eski günlerine dönebilmektir. İrem'i etkilemenin yolunun iş kurmaktan geçtiğini gören Tarık ise bir gün bağnaz ve vizyonsuz İlham Perisi İlhan'la (Zafer Algöz) karşılaşır. İlham Perisi’nin verdiği fikirlerle hepsi başarısız olacak olan birbirinden eğlenceli iş girişimlerine atılır.tutunamayanlar dizisinin adı neden değişti tutunamayanlar dizisi niye isim değiştirdi tutunamayanların adı niye çevrimiçi oldu
Galatasaray Trabzonspor Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

05.07.2020 Galatasaray Trabzonspor şifresiz hangi yabancı kanalda yayınlanıyor? GS TS maç linki canlı yayın nasıl izlenir, hangi uyduda?

Pırlanta Küpe

Sevginin Sembolü: Pırlanta Yüzük

Erkek Çocuk Eşofman Takımları

Mont Modelleri

Photoderm

Başakşehir Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28.06.2020 Başakşehir Galatasaray şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Başakşehir GS maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Suna Tanımaer, Best FM Genel Müdürü Oldu

Best FM'in yeni genel müdürü Suna Tanımaer oldu.

Galatasaray Gaziantep Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28. hafta maçı Galatasaray Gaziantep şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? GS Gaziantep canlı yayın maç linki ile nasıl izlenir?

Kasımpaşa Fenerbahçe Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

20 Haziran 2020 Pazar Kasımpaşa Fenerbahçe şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Kasımpaşa FB maç linki canlı yayın hangi uyduda?

Denizlispor Beşiktaş Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

Yukatel Denizlispor Beşiktaş maçını şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Denizli BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Süper Lig Maçları Nasıl İzlenir?

Spor Toto Süper Lig'de oynanan maçlar canlı yayın ile şifresiz nasıl izlenir? Maç linki ile internetten izlenir mi, yabancı kanallar var mı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!