Candaş Tolga Işık Posta Gazetesinden Neden Ayrıldı?

Demirören Medya bünyesindeki Posta'da şok ayrılık! Candaş Tolga Işık Posta Gazetesinden neden ayrıldı?


Haber Tarihi : 21 Nis 2020 18:36

Medya dünyasında sürpriz bir gelişme yaşandı. 14 yıldır Posta Gazetesi'nde köşe yazıları kaleme alan Candaş Tolga Işık, Posta yönetimi ile karşılıklı anlaşarak gazeteden ayrıldı.

Yazarlığın yanı sıra, çok sayıda özel haber, röportaj ve manşet haberine imza atan Candaş Tolga Işık'ın gazete ile aniden yollarını ayırması Demirören Medya Grubu içerisinde şaşkınlıkla karşılandı.

Candaş Tolga Işık Posta'dan Neden Ayrıldı?

candaş tolga ışık posta gazetesinden niye ayrıldı

Görevinden ayrılmasıyla ilgili SuperHaber'e açıklamalarda bulunan Işık, "Yazılarımın kimi gazeteye giriyordu, kimi girmiyordu. Ben siyasi olarak taraf tutan bir gazeteci hiçbir zaman olmadım. İktidara da muhalefete de hep eşit durdum. Ama yürütemedik karşılıklı konuşarak yolları ayırdık." ifadelerini kullandı.  Kafa, Fitbol, #tarih gibi dergilerin sahibi olan Candaş Tolga Işık, Kafa Radyo'nun da kurucuları arasında. Kripto Odası adlı radyo programında Güçlü Mete ile birlikte gündemi değerlendiren Işık ayrıca YouTube'da yayınlanan Kırmızı Çizgi Fitbol programının da yorumcuları arasında.

Geçtiğimiz dönemde Doğan Medya Grubu bünyesinde yer alan Posta, Ziraat Bankası'ndan çekilen kredi ile Demirören Medya Grubu tarafından satın alınmıştı. 

Kaynak: gazeteciler.comcandaş tolga ışık postadan niye ayrıldı
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!