Prangalı Yarim Hangi Şehirde Çekildi Kasaba Sahil Nerede?

FOX TV'de yayınlanan Prangalı Yarim hangi şehirde çekildi? Filmin geçtiği kasaba sahil köy nerede, hangi ilçede konum ve adres neresi?


Haber Tarihi : 28 Nis 2020 19:44

FOX TV'de ekrana gelen sinema filmi Prangalı Yarim'in nerede çekildiği büyük merak konusu oldu. Köy, kasaba, sahil, deniz ve mahalle sahneleri ile büyük ilgi uyandıran filmin çekim yerleri neresi? Ekin Mert Daymaz ile Öykü Çelik'in başrolde olduğu ve yönetmen koltuğunda Eray Koçak ve Serap Sabahat Danış'ın yer aldığı Prangalı Yarim hangi şehirde çekildi, filmin geçtiği yer hangi ilçede? Çekim yerlerinin konum ve adres bilgileri nedir? İşte bütün detaylar... prangalı yarim nerede çekildi hangi köyde kasabada sahilde geçiyor

Merve ile Bahri, küçük bir kasabada yaşayan ve küçüklükten itibaren birbirlerine büyük bir sevgi duyan iki genç insandır. Bu iki güzel genç, evlendikten hemen sonra kasabadan ayrılmak ve filmlerde seyrettikleri İstanbul'un o lüks bölgelerinde yaşamak isterler. Fakat babaları minik bir mevzu yüzünden tartıştığı için 12 senedir küstürler. Her ne kadar kasabanın ileri gelen insanları, kaymakam, belediye başkanı gibi önemli kişilikler araya girse de bu tartışma bir türlü çözülemez. İki genç de ümitli bir şekilde babalarının artık barışmasını beklerler. Böyle bir öyküyü konu alan Prangalı Yarim filmi hangi şehirde çekildi?

Prangalı Yarim Nerede Çekildi?

prangalı yarim hangi şehirde çekildi filmin geçtiği köy kasaba nerede

Prangalı Yarim filminin çekimleri İstanbul şehrinde yapıldı. Dizinin sahil, kasaba ve mahalle çekimleri İstanbul'un doğal güzellikleriyle bilinen ilçelerinden Şile'de yapıldı. Bu bölgedeki Ağva ve Akçakese gibi alanlar da Prangalı Yarim'in çekimlerinin yapıldığı yerler arasında. 

Filmin öyküsüne devam edecek olursak; bu iki aşık gencin babasını barıştırmak için bölgeye yeni tayin olan kaymakam kolları sıvar ve özel bir ziyaret düzenleyip iki inatçı keçinin barışması için çalışmaya başlar. Barışın teminatı olarak da iki gencin izdivacını öne sürer. Merve'nin babası Muzaffer ile Bahri'nin babası Galip kaymakam tarafından gelen bu talebi geri çeviremez ve artık barışmaya karar verirler. Fakat Muzaffer, gençlerin izdivacı konusunda önemli bir şart öne sürer. 

En ufak bir hata gördüğü anda bu kararından cayacağını açıklar. Herkesin dürüst ve güvenilir bir genç olarak tanıdığı Bahri'ye kefil olduğu bilinse de işler bir anda tersine dönecektir. Zengin bir ailenin oğlı olan Mahmut bir yandan Merve ile çıkmak ister. Bu isteği öğrenen Bahri, Mahmut'un kulağını çekmeye gider ama işlerin ters gitmesi ile Bahri kendisini bir anda kelepçelenmiş bulur. Prangalı Yarim hangi ilçede köyde kasabada mahallede çekildi, filmin çekim yeri neresi? Üç ay boyunca elektronik kelepçe ile dolaşacak olan ve evinin 100 metre ilerisine gidemeyecek olan Bahri'nin Merve ile olan ilişkisi de sekteye uğrar. Merve'nin babası artık bu izdivaca razı değildir. Peki gençler nasıl tekrar bir araya gelecekler?

prangalı yarim filmi nerede çekildi çekimler hangi şehirde ilçede yapıldı

Oyuncular hakkında: Ekin Mert Daymaz, 2 Aralık 1990'da Hollanda'da dünyaya geldi. Haliç Üniversitesi'nde Fitness ve Antrenörlük üzerine eğitim almıştır. Yakışıklı oyuncu 2013 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak üçüncü olmuştur. Ümit Çırak, Ayşegül Aydın ve Dolunay Soysert'ten oyunculuk dersleri almıştır. 2014 yılında Not Defteri adlı dizide Egemen karakteri ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 2015 yılında da Çilek Kokusu adlı dizide Volkan karakterine hayat veren Mert Ekin Daymaz, ardından 2016 yılında yayınlanan “Hayat Sevince Güzel” adlı dizide Savaş karakterini canlandırmıştır. Yakın dönemde Atv ekranlarında gösterime giren Ağlama Anne adlı dizide Mert karakterine hayat veren Ekin Mert Daymaz, 1.87 metre boyunda, 75 kilo ve Yay burcudur. Prangalı Yarim nerede çekildi, film hangi şehirde ilçede geçiyor? 

Öykü Çelik 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. Öykü Çelik, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okurken bir trafik kazası geçirdi ve devamsızlıktan dolayı okuldan ayrılmak zorunda kaldı. 1,70 boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan Öykü Çelik, Tümay Özokur ajansıyla çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Öykü Çelik, dizi ve sinema filmlerinde oynamanın dışında buz Pateni, Futbol, Kayak, Roller Skate gibi spor dallarına merakı ve ilgisi vardır. 2006 yılında “Selena” dizisinde oynayarak oyunculuğa başladı. 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Haluk Piyes‘in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol aldı. 2011 yılında Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul‘un oynadığı ”Nuri” dizisinde de Reyna rolünü oynayan Öykü Çelik, 2012 yılında başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül‘ün yazdığı ”Benim için Üzülme” adlı dizide Bahar rolünü canlandırdı. 2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide Kıvanç Kasabalı ile başrolde oynadı. 2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.prangalı yarim nerede çekildi prangalı yarim hangi ilçede çekildi prangalı yarim hangi mahallede çekildi prangalı yarimdeki sahil nerede prangalı yarim çekim yerleri neresi
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!