Sesinde Aşk Var Nerede Çekildi Hangi Okulda Geçiyor?

FOX TV'de yayınlanan sinema filmi Sesinde Aşk Var nerede çekildi, hangi şehirde ilçede çekim yapıldı? Sesinde Aşk var hangi okulda geçiyor?


Haber Tarihi : 02 May 2020 17:50

2 Mayıs 2020 Cumartesi akşamı Gülbin Tosun'un sunduğu haber bülteninin hemen arkasından FOX TV'de televizyonda ilk kez ekrana gelen sinema filmi Sesinde Aşk Var nerede çekildi? Gençlik türündeki romantik filmin çekimlerinin hangi şehirde, ilçede yapıldığı, çekim yerinin neresi olduğu, set adres ve konum bilgileri seyirciler tarafından merak edildi. Eğlenceli bir aşk öyküsünü işleyen Sesinde Aşk Var hangi okulda geçiyor, filmin çekildiği lise - üniversite nerede? İşte bütün detaylar... sesinde aşk var nerede çekildi hangi okulda şehirde lisede geçiyor

Osman Taşçı'nın yönetmen koltuğunda oturduğu yapım, Limon Film imzası ile vizyona girmişti. Burak Tozkoparan ve Hayal Köseoğlu'nun başrolde yer aldığı, son dönemin en başarılı isimlerinden iki genç oyuncuya ana karakterleri emanet eden filmin kadrosunda Cezmi Baskın, Mert Denizmen, Feride Çetin, Deniz Barut, Mine Çayıroğlu gibi isimler de yer alıyordu. 16 Ağustos 2019'da gösterime giren filmin televizyonda yayınlanması Mayıs 2020'yi buldu. Sesinde Aşk Var adlı film, lise son sınıfa giden Deniz'in Rüzgar'a aşık olması ile birlikte hayatında yaşadığı değişiklikleri işliyor. Deniz'in sesindeki tutkuyu keşfeden Rüzgar, önce sesine sonra karakterine aşık olur. 

Sesinde Aşk Var Filmi Nerede Çekildi?

sesinde aşk var hangi okulda çekildi

Filmin çekimleri Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul'da yapıldığı. Sesinde Aşk Var'daki lise sahneleri için kullanılan okul ise Üsküdar Amerikan Lisesi. Kampüs sahneleri bu okulda çekildi. Büyüklüğü itibarıyla seyircide üniversite algısı yaratsa da çekimlerin lisede yapıldığını söylemek mümkün. Yapımın hangi ilçelerde çekildiğine gelecek olursak İstanbul'un Beşiktaş, Üsküdar, Beykoz gibi bölgelerinde yer alan mahallelerin de çekim için kullanıldığını söylemek mümkün.

Sesinde Aşk Var Filminin Konusu

Deniz’in, lisenin son sınıfında, hayatına yön vereceği dönemde, karşısına çıkan Rüzgar’a aşık olarak bütün dengesinin bozulmasının hikayesidir. Rüzgar, Deniz’in sesindeki aşkı, tutkuyu ve tadı keşfeder. Önce sesini duyar ve daha görmeden aşık olur. Deniz, 17 yaşında, gözü çok başarılı olduğu dersleri dışında bir şeyi görmeyen, cıvıl cıvıl, neşe dolu bir genç kızdır. Anne babasını çok küçükken kaybeden Deniz, dedesinin hissettirmeden baskılaması ve yönlendirmesi sonucunda kendisini derslerine vermiştir. Oysa Deniz’in en büyük zevki ve yeteneği, şarkı söylemesidir. Fakat dedesi Şükrü, kendi geçmişinde yaşadığı bir travma nedeniyle Deniz’i öyle baskılar ki, Deniz en büyük yeteneğinin bu olduğunu bile fark etmemiştir. Ta ki okula yeni gelen bir rüzgara kapılıp gidene kadar. 18 yaşındaki Rüzgar, elinden gitarı düşmeyen tam bir müzik aşığıdır. Deniz, Rüzgar’a ve müziğe kendini kaptırıp gerçekten yapmak istediği şeyi keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu yolculukta aşkı ona hem kılavuz olacaktır hem de yoldaş. Sesinde Aşk Var nerede çekildi? Fakat Deniz’in hiç hesaplayamadığı şey, tüm bu yaşadığı keşif sürecinin dedesinin rahatsızlığını tetiklemesidir. Deniz kendisini büyüten, tek başına ona aile olan dedesi ile aşkı ve müzik tutkusu arasında bir tercih yapmak zorunda kalır. Deniz, hayatının en zor kararını vermek üzereyken anne ve babasıyla ilgili büyük sırrı öğrenir ve her şey bir anda tersine döner. Deniz, içine düştüğü büyük kararsızlıktan Rüzgar’a ve müziğe olan aşkının yardımıyla çıkabilecek midir? Oyuncular Hakkında

Cezmi Baskın, 11 Mart 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde tamamlamıştır. İstanbul Bakırköy Halk Evi'nde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra Bakırköy Halk Evi tiyatrosunda stajyer oyuncu olarak çalıştı. Ayla Algan ve Beklan Algan’ın eğitmenliğini üstlendiği LCC Language and Culture Center'da tiyatro eğitatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları'nda da çalıştı. Uzun yıllar çalıştığı, Ankara Devlet Tiyatroları'nda genç oyuncular yetiştirme çabalarına eğitmen olarak katıldı. Sesinde Aşk Var hangi okulda çekildi, lisede, üniversitede geçiyor? Çark, Bizimkiler, İkinci Bahar, Cahide, Ateşten Gömlek ve Kurtuluş gibi dizi filmlerinin yanısıra Hiçbiryerde, 9, O Da Beni Seviyor, Vizontele, Derviş, Kahpe Bizans, Eylül Fırtınası, Duruşma, Sen de Gitme Triandafilis, İntikam Zamanı, Kısık Ateşte 15 Dakika, Beynelmilel gibi sinema filmlerinde rol aldı. Cezmi Baskın, ÇASOD (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği) ve FIA (Uluslararası Aktörler Federasyonu) üyesidir. 2005 yılından beri Çisel Baskın ile evlidir.Şimdilerde Show TV ekranlarında yayunlanmakta olan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde Yaşar karakterine hayat vermektedir. Cezmi Baskın, 1.73 metre boyunda 69 kilo ve Balık burcudur.

sesinde aşk var hangi lisede çekildi okul nerede

Hayal Köseoğlu, 26 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü'nde tamamlamıştır. Küçük yaşta oyunculukla tanışan Köseoğlu, 6 yaşında Ruhsar dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış; Mahallenin Muhtarları, Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl, Arkadaşlar İyidir ve İstanbullu Gelin dizilerinde rol almıştır. Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinde Açelya karakterine hayat veren Hayal Köseoğlu, 1.70 metre boyunda, 60 kilo ve İkizler burcudur.

sesinde aşk var nerede çekildi

4 Kasım 1992 yılında İstanbul'da doğan Burak Tozkoparan; oyuncu baterist ve müzisyenlik gibi birçok dalda kendini yetiştirmiş birisidir. Aslen Rizeli olan Burak Tozkoparan; 2 Nisan 2011 yılında Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan Vodafone 14. Liseler Arası Müzik yarışmasında enstrüman çalanlar dalında bateristliği ile birinci olmuştur.Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi'nin temsil ettiği yarışma sonrası eğitimini Okan Üniversitesi'nde yüzde yüz burslu kazanarak; Sinema ve Televizyon bölümünde okumaktadır. Sesinde Aşk Var hangi şehirde ilçede çekildi? Birçok grupla beraber çalışan Burak Tozkoparan Olcayto Ahmet Tuğsuz un eşliğinde kurulan Pervane grubunda da bateristlik yapmıştır. Oyunculuk kariyerinde ilk adımı Paramparça dizisinde Ozan karakteriyle yapan Burak Tozkoparan; Gönenç Uyanık'ın yapmış olduğu sinema filminde ise 12 Şubat 2016 da vizyona giren Hesapta Aşk filminde Mert karakterini canlandırarak sinema deneyimini de başarıyla uygulamıştır. Akrep burcu olan Burak Tozkoparan 23 yaşındadır. Burak Tozkoparan Paramparça ve Hesapta aşk adlı iki yapımda da yer almıştır.sesinde aşk var hangi lisede çekildi sesinde aşk var hangi okulda çekildi sesinde aşk var nerede çekildi sesinde aşk var filminin çekimleri nerede yapıldı
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!