Sevda Noyan'ın Ülke TV'deki Sözleri Büyük Tepki Topladı

Ülke TV'de Sevda Noyan'ın halktan tepki toplayan sözleri ile ilgili RTÜK'ün vereceği karar merak ediliyor.


Haber Tarihi : 09 May 2020 11:36 Son Düzenlenme Tarihi : 09 May 2020 11:38

Ülke TV, 'Arafta Sorular' programında "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" ifadesini kullanan Sevda Noyan hakkında açıklama yaptı.

Ülke TV, dün Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programında "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hala 3-5 var, benim listem hazır" gibi ifadeler kullanan yazar Sevda Noyan ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada bu sözlerin tasvip edilmediği belirtildi ve özür dilendi.  Açıklamada şunlar kaydedildi:

"3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular Programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan 'darbe söylentileri' üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiç bir şekilde uyuşmamaktadır.

Sevda Noyan’ın 'darbe ve darbecileri' eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz. Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke Tv ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz."

İlhan Taşçı dilekçe verecek

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, yazar Sevda Noyan'ın Ülke TV'de, "15 Temmuz boşluğumuza geldi, istediklerimizi yapamadık; benim listemde bizim siteden 3-5 kişi var" sözleri üzerine RTÜK'e dilekçe vereceğini açıkladı.

RTÜK'e CHP kontenjanından seçilen üyesi İlhan Taşcı, Ülke TV'de Esra Elönü'nün Arafta Sorular programında yazar Sevda Noyan'ın "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar, benim listem hazır" sözleri üzerine açıklama yaptı."Bizim aile 50 kişiyi götürür. Benim listem hazır" diyen Sevda Noyan'ın söz konusu videosunu paylaşan İlhan Taşcı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:"Bu yayın nedeniyle toplumun geniş bir kesiminde infial oluştu. Çok sayıda soru alıyorum. Yayını RTÜK nezdinde bizzat takip edeceğim. Üst Kurul gündemine alınması için de Pazartesi günü dilekçe vereceğim. RTÜK Yasası, yayında “toplumu kin ve düşmanlığa tahriki” açıkça suç sayar."ülke tv kanal 7 rtük ilhan taşçı esra elönü
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!