Hababam Sınıfı Yeniden Hangi Okulda Çekildi Lise Nerede?

Hababam Sınıfı Yeniden hangi okulda çekildi, çekimler hangi şehirde ilçede yapıldı? 2019 2020 Hababam Sınıfı Yeniden nerede geçiyor?


Haber Tarihi : 11 May 2020 14:17

Üçüncü kuşak Hababam Sınıfı filmi 2019 senesinde gösterime girmişti. Kemal Sunal, Tarık Akan, Şener Şen, Halit Akçatepeli efsane kadronun ardından Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora, Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın gibi isimlerin rol aldığı ikinci kuşak filmi sonrasında hasret epey artmıştı. Geçtiğimiz sene ise görece mütevazı bir kadro ile Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eserinden uyarlanan filmin yeni kuşak oyuncuları izleyenlerle buluştu. Dönem dönem Kanal D'de de ekrana gelen güldürü filmi Hababam Sınıfı Yeniden hangi okulda çekildi? Filmin çekildiği lise nerede, hangi şehirde ve ilçede yer alıyor? İşte konum ve adres bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. hababam sınıfı yeniden hangi okulda çekildi lise nerede

Hababam Sınıfı Yeniden Hangi Okulda Çekildi?

Birinci ve ikinci kuşak filmlerde Özel Çamlıca Lisesi'nin çekimleri için Adile Sultan Kasrı kullanılsa da 2019 yapımı olan sinema filminde çekimler İstanbul'da yer alan Kadıköy Lisesi'nde yapıldı. Dolayısıyla görmeye alışık olduğumuz okul sahnelerinin dışında manzaralara tanıklık ettik. 

Çekimler ise genel olarak İstanbul'un iki önemli ilçesi olan Anadolu yakasındaki Kadıköy ile Avrupa yakasındaki Fatih'te yapıldı.

hababam sınıfı yeniden nerede çekildi okul lise hangi şehirde ilçede

Hababam Sınıfı Yeniden Hakkında

Doğa Can Anafarta'nın yönetmen koltuğunda oturduğu sinema filmi, genç ve tecrübeli oyuncuları harmanlayan kadrosuyla dikkat çekti. Altan Erkekli gibi usta bir oyuncunun da kadrosunda yer aldığı yapımın oyuncuları arasında Sadi Celil Cengiz, Hande Katipoğlu, Toygan Avanoğlu, Özge Özacar, Yusuf Çim, Giray Altınok, Sami Aksu, Irmak Aydın,, Fırat Albayram, Hasan Say, Hülya Duyar, Mustafa Karaoğlu gibi isimler bulunuyor. Senaryosunu Ayşe Balıbey Tanıl ile Evren Erdoğan'ın kaleme aldığı filmin müziklerini ise Uğur Ateş yaptı. Hann Media imzalı yapımın genel öyküsü ise şu şekilde:

Yediden yetmişe herkesin adını artık bildiği Özel Çamlıca Lisesi, tekrar karma eğitime geçmiştir. Durum böyle olunca kız öğrenciler ile erkek öğrenciler arasında hem kıyasıya hem de tatlı bir rekabetin de fitili ateşlenir. Okulda yatılı eğitim görmeye başlayan kız öğrenciler ile okulun gediklisi konumundaki erkek öğrenciler ilk başlarda birbirlerine meydan okuyup atışsalar da zaman içerisinde birlik olmaya başlarlar.

Dizideki genç kadrodan ana karakterlerden birine can veren Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 tarihinde dünyaya geldi. Fatih'te hayata gözlerini açan oyuncu aslen Giresunlu. 2009 senesinde modellik yaparak kariyerine başlayan Yusuf Çim, 2011 senesinde dahil olduğu modellik yarışmasında ikinci olarak önemli bir başarı elde etti ve adını duyurmayı başardı. Daha sonra Avea ve GS Mobil reklamlarında oynayarak ekrana çıkan yakışıklı oyuncu pek çok dizide de görev aldı. İlk oyunculuk tecrübesi olarak Show TV ekranlarında yayınlanan Ezra dizisinde yer alan Çim, daha sonra Star TV'de Çilek Kokusu adlı dizide başrol olarak karşımıza çıktı ve Demet Özdemir'le birlikte hikayenin ana karakterine can verdi. 2016'da yine Star TV'de ekrana gelen Hanım Köylü'de ise Gülsim İlhan Ali ile başrolü paylaştı. Ayrıca Show TV'de Piramit adlı yapımın sunuculuğunu üstlendi. hababam sınıfı yeniden hangi lisede çekildi hababam sınıfı yeniden çekimleri nerede yapıldı
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!