Ekşi Elmalar Hangi Şehirde Çekildi? İlçe Köy Yayla Nerede?

Yılmaz Erdoğan filmi Ekşi Elmalar hangi şehirde çekildi? Filmin çekimleri nerede yapıldı, geçtiği ilçe, köy, kasaba, yayla neresi?


Haber Tarihi : 18 May 2020 17:24

Güçlü oyuncu kadrosu ve Yılmaz Erdoğan'ın kaleminden çıkan başarılı öyküsü ile dikkatleri üzerine çeken Türk sinemasının başarılı filmlerinden Ekşi Elmalar nerede çekildi sorusu yanıtını buldu. 2016 yapımı bir film olan ve her ne kadar sinemada ilgi görmese de film otoriteleri tarafından beğenilen BKM imzalı filmin kadrosunda birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Dönem dönem televizyonda da ekrana gelen Ekşi Elmalar hangi şehirde çekildi, filmin geçtiği köy - kasaba - yayla sahneleri hangi ilçede bulunuyor? İşte yapımın çekim yerlerine dair tüm detaylar.... Sert karakterli yapısıyla tanınan Belediye BAşkanı Aziz Özay'ın şehir genelinde bilinen iki önemli özelliği var. Birisi; çok güzel bir meyve bahçesine sahip olmasıyken diğeri, evlilik çağına gelmiş ve birbirinden güzel üç harika kızı. Babalarının evinden ayrılmayan, asla kasaba merkezine inmeyen, insan içine bile çıkmayan bu üç güzel kıza talip olan, sevdalanan ise çok fazla erkek var. Hakkari'de başlayan öykü, Aziz Bey, eşi Ayda ve kızları Safiye, Muazzez, Türkan ile 1990'lı senelerin Antalya'sına dek uzanır.

Ekşi Elmalar Hangi Şehirde Çekildi?

Filmin nerede çekildiği konusuna gelecek olursak; çekimler için son dönem BKM filmlerinin çoğunluğunun geçtiği Muğla şehrinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu bölgede yer alan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Köyceğiz ilçesindeki platodan faydalanılan yapımda Ortanca ve Marmaris ilçelerinde de set kuruldu. Dizideki köy, kasaba, yayla sahneleri genel olarak bu alanlarda çekildi. 

ekşi elmalar hangi şehirde çekildi

Necati Akpınar'ın yapımcısı olduğu, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ve rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda ana karakter olan üç kızı; Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden ve Şükran Ovalı canlandırıyor. Ayrıca bu oyunculara eşlik eden isimler arasında son dönemin başarılı aktörlerinden Şükrü Özyıldız, Fatih Artman ve Caner Cindoruk da yer alıyor. Kadrosunda geçtiğimiz hafta Survivor'dan sürpriz bir şekilde elenen BKM - Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın sevilen isimlerinden Ersin Korkut'un da yer aldığı yapımda Cezmi Baskın, Devrim Yakut, Hilmi Özçelik, Kıvanç Baran Aslan, Tülay Bulut, Metin Keçeci, Deniz Erdoğan gibi isimler de rol aldı. ekşi elmalar nerede çekildi köy kasaba hangi ilçede

Şu sıralar Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşan ikinci kuşak ÇGH'nin şefliğini yürüten Yılmaz Erdoğan, sinema filmlerindeki başarılı çizgisine devam ediyor. Son dönemin en iyi yazar ve yönetmenlerinden olan Erdoğan, Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde BKM'nin kurduğu platoya yakın bir bölgede eve de sahip. Hatta karantina döneminde vaktini burada geçiren Erdoğan'ın gelecekte de pek çok yapım için bu alanı kullanacağı biliniyor. Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ile yakın dönemde hem büyük tartışmaların odağında olan hem de başarılı bir sonuç alan ünlü yönetmenin Vizontele, Kelebeğin Rüyası, Neşeli Hayat gibi yapımlarda da imzası bulunuyor. Şu sıralarda çekimleri devam eden Babamla Sosyal Mesafe adlı dizide de yazar-yönetmen olarak görev alıyor.ekşi elmalar hangi kasabada çekildi ekşi elmalar nerede geçiyor ekşi elmalar çekim yeri neresi
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!