ÖZEL HABER

Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri, ne kadar izlendi, kaçıncı oldu? Uyanış Büyük Selçuklu reyting karnesi, rating sonuçları...


Haber Tarihi : 28 Eyl 2020 15:23 Son Düzenlenme Tarihi : 29 Eyl 2020 15:08

Bu sayfada TRT 1'de yayınlanan 'Uyanış Büyük Selçuklu' dizisinin bölümlerine ait tüm reytingleri bulma imkanına sahipsiniz. Yukarıdaki menüden Rating kategorisine giderek tüm reytinglere ulaşabilirsiniz. Uyanış Büyük Selçuklu reyting sonuçları ya da diğer bir deyişle Uyanış Büyük Selçuklu dizisi reyting karnesi ise bu sayfada elinizin altında. Not: Buradaki yazıları kopyalamak yasaktır. Aksi takdirde yasal işlem başlatılır.

uyanış büyük selçuklu reytingleri

1. Bölüm Reytingleri : 

Total Grubu : Uyanış Büyük Selçuklu 28 Eylül 2020 Pazartesi günü Total'de 1. oldu.

A-B Grubu : Dizi A-B grubunda ise 1. oldu.  Yeni bölümden bir sonraki gün en geç 13'de güncellenir.

2. Bölüm Reytingleri : 

Total Grubu : Uyanış Büyük Selçuklu 5 Ekim 2020 Pazartesi günü Total'de ---. oldu. 

A-B Grubu : Dizi A-B grubunda ise ---. oldu.

uyanış büyük selçuklu reyting sonuçları

TRT 1 ekranlarında ilk bölümü ile 28 Eylül 2020 Pazartesi akşamı saat 20'de seyirciye merhaba diyen Uyanış Büyük Selçuklu reytinglerde kaçıncı oldu, dizinin rating sonuçları ne durumda? Uyanış Büyük Selçuklu reyting karnesi ve dizinin izlenme oranı her hafta yeni bölüm yayınlandıkça bu sayfada güncellenecek. Akli Film imzasıyla ekrana gelecek olan, oyuncu kadrosunda Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçegibi oyuncuların yer aldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tuttu mu, izlenme oranı düştü mü, reyting rekoru kaç, ne kadar izlendi?

uyanış büyük selçuklu ne kadar izlendi

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin konusu:

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır. Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır. Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır. Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk… Bu öyküyü ekrana taşıyacak olan Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri nasıl, dizi ne kadar izlendi, reyting sonuçları ne durumda?uyanış büyük selçuklu izlenme oranı uyanış büyük selçuklu ne kadar izlendi uyanış büyük selçuklu reytinglerde kaçıncı oldu uyanış büyük selçuklu reyting karnesi uyanış büyük selçuklu reyting sonuçları
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!