Gerçek Temizlik ve Tam Hijyen İçin El Dezenfektanı


Haber Tarihi : 24 Şub 2021 18:40

Dünya nüfusu her gün artıyor. Ve artan bu nüfus, artan teknoloji ile dünya üzerinde çok daha hızlı ve kolay bir biçimde dolaşmaya başlamıştır. Bunun yanında dünyanın her köşesinde insanların hayvan yaşam alanlarını işgal etmesinin devam etmesiyle, hayvanlardan insanlara geçen birçok farklı hastalık olduğu ortaya çıkmış ve gelişen ulaşım olanaklarıyla da bu hastalıkların insanlar arasında yayılma hızı oldukça yüksek hale gelmiştir.

Sanayinin gelişmesiyle kullanılan kimyasallar da çeşitlenmiş, hatalı kullanımlarda bunlarda insanlar üzerinde temizlenmesi gereken kirlenmelere yol açmaktadırlar.

El Dezenfektanı İle Ellerinizi Mikrop ve Bakterilerden Koruyun

Ellerimiz gün boyunca binlerce nesne ile temas eder. Kapı kolları, tırabzanlar, asansör düğmeleri, telefonlar, demir ve kâğıt paralar bunlardan ilk akla gelenlerdir. Tüm bu nesne ve cisimler gün içerisinde binlerce farklı insan tarafından da kullanıldığından dolayı, her türlü mikrop, bakteri gibi zararlı olabilecek organizmaların bulaşması için çok uygun ortamlardır.

Bundan dolayı ellerimizi gün içerisinde sık sık yıkamamız gerekmektedir. Ancak, birçok bakteri ve mikrop piyasada satılmakta olan birçok sabun ve diğer temizlik kimyasallarına karşı direnç geliştirmiş durumdadır. Bunun yanında sabunun su ile kullanılması gerekmesi, pratik kullanımı zorlaştırdığından dolayı gün içerisinde ihmal edilebilmektedir.

Yüksek alkol oranına sahip özel el dezenfektanı çeşitleri bakteri ve mikroplara karşı çok daha etkili olmalarının yanında, kullanımı için su gerektirmemesi, elden çabucak uçmasıyla çok daha pratik bir kullanım sunarlar ancak fiyat bakımından da sabun ve türevlerinden pahalıdırlar. Birçok markanın ürettiği el dezenfektanı farklı ambalajlarda üretmektedir. Ufak ambalajlarda paketlenmiş el dezenfektanı birçok insanın cebinde ve çantasında kendine yer edinirken, kullanımın yoğun olduğu alanlarda ise bidon tipi el dezenfektanı maliyet ve pratiklik açısından tercih edilmektedir.

Güvenilir El Dezenfektanı İçin Güvenilir Tedarikçi

Ancak, her kimyasal üründe olduğu gibi maalesef el dezenfektanı konusunda da her üreticiye ve satıcıya güvenilememektedir. Bunun en önemli sebebi, kaçak üretim yapan ve insan sağlığı ile oynayan işletme sayısının bir hayli fazla olmasıdır. Bundan dolayı el dezenfektanı alırken güvenilir, bilinen işletmeleri tercih etmek çok önemlidir. https://www.aktuelexpress.com/sabun-ve-dezenfektanlar adresinde hizmet veren Aktüel Ekspress, ofis ihtiyaçları tedariği konusunda 35 yıllık tecrübesi ve uygun fiyatlarıyla akla ilk gelen güvenilir işletmelerden biri olarak dikkat çekiyor.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!