Burun Aspiratörü Özellikleri


Haber Tarihi : 01 Mar 2021 17:20

Burun aspiratörü, burnun içinde biriken hormon ve kalıntıların temizlenmesine yardımcı olan bir teknoloji ürünüdür. Özellikle nefes alma ve sümkürme yeteneği gelişmemiş yeni doğan bebeklerde burun temizliği oldukça önemlidir. Bebeklerin burunları kolaylıkla tıkanabilen yapıdadır ve bebekler yardım almadan kendi burun temizliklerini yapamaz. Bebeklere burun sümkürtmek de mümkün olmadığından, nefes almalarını ancak burun aspiratörü yardımı ile sağlanabilir.

Burun Aspiratörü Nasıl Çalışır?

Bebekler henüz gelişmemiş ciğerleri ve diğer solunum sistemi organları ile burun tıkanıklığına oldukça yatkındır. Yetişkinlere oranla çok daha fazla burun tıkanıklığı görülmektedir. Bu nedenle bebeklerin burun içlerinin düzenli olarak temizlenmesi şarttır.

Burun içi temizlenmesine özen gösterilmeyen bebek, beslenirken ya da uyurken burun tıkanıklığı yaşadığında bu aktivitelerini yarıda bırakmak zorunda kalır. Düzenli beslenip uyuyamayan bebeklerin gelişim süreci olumsuz etkilenir.

Burun aspiratörü sayesinde bebeklerin üst solunum yolunda biriken salgılar temizlenerek bebeklerin daha rahat nefes alması amaçlanır. Burun aspiratörünün kullanımı oldukça basittir. Birçok farklı mekanizmada üretilen burun aspiratörleri en basit şekli ile bir ucu bebeğin burnuna diğer ucu anne ağzına gelecek şekilde tasarlanmıştır. İnce bir boru aracılığı ile bebeğin burnundaki pislikler çekilerek temizlenir.

Burun Aspiratörü Çeşitleri ve Fiyat Aralığı

Burun aspiratörü piyasaya çıktığı dönemden itibaren çeşitlenen bir üründür. Her burun aspiratörü aynı değildir ve aynı etkiyi göstermez. Burun aspiratörü ihtiyaca ve bebeğin genel durumuna göre seçilmelidir.

Puanlı yapıdaki burun aspiratörleri az miktarda salgıya sahip çok sık zorlanma yaşamayan bebeklerin kullanımına uygundur. Sadece bebeğin burnuna bir ucu yerleştirilerek, elle salgıyı çekme işlemi yapılır. Standart olan aspiratörler bebeklerde günlük kullanıma uygun ve can yakmayan türde tasarlanmıştır.

Burun aspiratörleri kullanılmadan önce bebeklere sıcak ve buharlı bir banyo yaptırmak aspiratörün daha doğru çalışmasına yardım edebilir. Ya da aspiratör öncesi burun temizleme solüsyonlarını dikkatli bir şekilde bebeklerin burnuna damlatmak da etkili bir yöntemdir.

Burun aspiratörlerinin bazıları elektronik ürün sınıfındadır. Çok küçük elektrik enerjisi ile bebeklerin burnundaki salgıları temizleyerek çalışır. Burun aspiratörü fiyatları aspiratörün üretici firmasına ve burun aspiratörünün çeşidine göre değişir.  Tüm burun aspiratörleri fiyat aralığı için https://www.welldermo.com/bebek-burun-aspiratoru sitesi ziyaret edilebilir.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!