2021 Yaz Sezonu İçin 5 Yeni Romantik Komedi Dizisi Geliyor

Demirören Medya bünyesindeki Milliyet'te köşe yazıları kaleme alan Sina Koloğlu, 5 yeni romantik komedi dizisi geleceğini duyurdu.


Haber Tarihi : 26 Mar 2021 19:42

Milliyet'ten Sina Koloğlu'nun 25 Mart 2021 tarihli köşe yazısı şu şekilde:

Her yaz bir ‘romantik komedi’ projesi yapılır. Bir bölümü yaz biter onlar da biter, bazıları biraz daha devam eder. ‘En romantik çiftler hangileri?’ tartışması başlar. Bu yıl daha hızlı bir giriş yapıldı. Köşeler şimdiden kapıldı. Beş yeni romantik komedi dizisi yapılıyor. NTC, ARC Film, Süreç Film ve OJO Pictures (‘Hekimoğlu’ yapımcısı) şu an bilinenler. Peki ayrıntılar belli mi?

Erkekleri belli

Kanal D için yaz dönemine NTC, ‘Aşkın Tarifi’ adlı romantik komediyi hazırlıyor. Yönetmen Deniz Koloş, senaristler Leyla Uslu Oter ve Doruk Erengül. Birlikte ‘Zümrüdüanka’yı yazmışlardı. Birbirlerini tanımaları avantaj tabii ki. Şimdilik erkek başrol belli; Kadir Doğulu.
Show TV’ye OJO Pictures ‘Can Tavanlar’ diye bir dizi hazırlıyor. Senarist Meriç Acemi. Sektörün en verimli ve yaratıcı senaristlerinden. ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dikkatleri üzerine çeken işi oldu. En son Netflix’e ‘Aşk 101’i yazdı. Yine iddialı bir iş çıkacağı kanaatindeyim. Oyuncu kadrosunda erkek tarafı belli; Kubilay Aka. ‘Çukur’un Celasun’u, sonra ‘Aşk 101’ de Kerem karakterindeydi. NTC Film bu alanda “Uzmanız” diyen bir yapımcı. Ev ahalisinin beğenerek izlediği ‘Afilli Aşk’ yapımcısı. Bakalım benzer bir kalitede iş çıkacak mı?

Yıllar sonra...

Kulağıma gelen Star için Süreç Film, şu an Amazon dijital platformda yer alan popüler dizi ‘Baker and Beauty’nin uyarlamasını çekim aşamasında. İsrail Keshet, uluslararası işin ABD dahil birçok uyarlaması yapıldı. Yapım şirketinin bir diğer işi Atv’ye. Şimdilik adı ‘Teklif’. Değişme durumu var. Uzun bir aradan sonra Tomris Giritlioğlu’nun bir hikayesi. Yine Antakya’da geçiyor. ‘Asi’ ve ‘Sıla’ da öyleydi. Yönetmen Hülya Bilban olacak.sina koloğlu aşkın tarifi can tavanlar teklif
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!