Mutfakların Vazgeçilmezi Süzgeçler


Haber Tarihi : 23 May 2021 17:02

En çok kullanılan mutfak eşyaları arasında yer alan süzgeç yemeklerin suyunun süzülmesinde ya da un gibi toz yapıdan oluşan malzemelerin içerisinde bulunan daha kalın kalıntılardan ayrılmasını sağlar. Süzgeç, ince ya da geniş delikler halinde ağ telin şekil verilere çeşitli boyutlarda ve yemeklerin süzülmesini sağlamak için üretilen bir araçtır.

Islak ya da kuru bir biçimde yer alan gıdaların ayrıştırılması süzgeç ile gerçekleşir. Ayrıca meyvelerin püre haline getirilmelerinde de büyük bir kolaylık sağlar. Mutfakta çok amaçlı kullanıldığı için birbirinden farklı model ve renklerde üretilir. Yemeklerin hızlı bir şekilde süzülmesini sağlayan süzgeç modelleri, metal tel süzgeç, plastik ve yuvarlak biçiminde pek çok çeşitten oluşur.

Süzgeç Modelleri

Sıcak yemeklerin süzülmesinin sağlanmasının yanında, salata malzemeleri, meyve ve sebzelerin de yıkanmasında kolaylık sağlar. Kenarlarında bulunan kulpları ile malzemeleri koyarken ağırlıkları karşısında destek olmayı sağlar. Süzgecin üretildiği malzemelere göre tasarımları da değişiklik gösterir. Çelik sap kısımları bulunan ve paslanmaz tele sahip olan süzgeç modelleri daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Pratik mutfak eşyaları olarak yer alan süzgeç modelleri, farklı ebatlarda üretilmesi kullanım alanına göre rahatlık sağlar. Kakao, kabartma tozu gibi malzemelerin ayrıştırılması için daha küçük boyutlu süzgeçler kullanılır. Yapılan yemekleri suyunun süzülmesi için büyük ölçülere sahip olan süzgeçler kullanılır. Pek çok renk seçeneğine sahip olduğu için dekoratif olarak da mutfak ile bir uyum yakalanması sağlanır.

Detaylı bilgi için; https://www.madamecoco.com/suzgecler/
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!