Whey Protein Nedir Ne İçin Kullanılır?


Haber Tarihi : 25 May 2021 17:12

 Spor yapan kişiler için Whey protein çok önemlidir. Günlük gıda olarak alınan proteinler ise yetmeyebilir. Whey protein inek sütünden elde edilen oldukça yüksek kalitede protein kaynağıdır. Sütün içinde iki tür protein vardır birisi oranı %80 olan kazein diğeri ise oranı % 20  olan whey proteindir.

Kazein’e nazaran Whey protein daha kaliteli bir protein türüdür. Vücudumuz tarafından ise daha kolay emilimi gerçekleşir. Doping ya da ilaç olmamakla birlikte takviye edici bir gıda grubunda yer alır. Vücuttaki hücreleri yeniler, tamir eder, enerji vererek metabolizmayı hızlandırır.

 Whey Protein Zayıflama Amaçlı Kullanılır Mı?

Karbonhidrat ve yağ oranını düşük tutmanız gereken diyetlerde Whey protein destekleyici olarak kullanılır. Diyet yaparken ihtiyaç duyulan protein seviyesini korumak için önerilir. Yağ yakımının hızlanması diyet uygulamalarında önemlidir.

Kazein proteinini ise size tokluk hissi vererek diyetinizi destekler. Besin takviyesi olarak kullanılan Whey protein sağlıklı bir şekilde kilo kaybına yardımcı olur. Kontrollü bir şekilde kilo vermeniz sağlığınız için önemlidir. Ürünü satın almak için https://www.protein34.com/whey-protein adresini ziyaret edebilirsiniz.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!