Alyans Kullanımı


Haber Tarihi : 27 Tem 2021 19:19

Eskiden beri kültürümüzün bize kazandırmış olduğu çeşitli adetler söz konusudur. Bunlardan biri de nişan ve düğün merasimleridir. Bu merasimlerin başlangıç simgesi yani çiftleri bir araya getiren ilk somut şey alyans ismi verilen yüzüklerdir diyebiliriz.

Kız isteme merasimi ardından söz ya da nişan adını alan merasim ile çiftlerin yüzük parmağına taktıkları alyans artık verdikleri evlilik sözünün bir simgesini yansıtmaktadır. Bu alyansların hem maddi hem de manevi anlamı vardır.

Alyans sayesinde hem çiftler birbirlerine verdikleri sözü simgelemiş olur hem de dışarıda gezerken o kişinin sözlü ya da evli olduğu anlaşıldığı için kıskançlık gibi olaylara karşı da bir simgedir.

Alyans Nedir? Nereden Satın Alınır?

Alyans evlilik merasiminde olan gençlerin birbirlerine verdikleri sözün simgesi olan altın yüzüklerdir. Hem kadın hem de erkeğin yüzük parmağına taktığı içinde isim ve tarih gibi çiftlere özel ayrıntılara yer verilen yüzüklerdir. Siz de düğün hazırlığı ya da nişan hazırlığı yapıyorsanız ya da mevcut olan alyanslarınızı değiştirme kararı aldıysanız kısaca alyans ihtiyacınız varsa https://www.lizaypirlanta.com/altin-alyans adresinden alyans ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!